portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Stylowe - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Stylowe - Sprawy osiedlowe » Forum » Konserwatorium )
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Konserwatorium )

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
wezen1 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Paź 30, 2012 19:31
Posty: 151
Skąd: Gdańsk - Osowa

PostWysłany: Czw Sie 01, 2013 21:07    Temat postu: Re: Konserwatorium )

Dzięki sand za opis sytuacji w jakiej znalazłem się . Przyznam ze jest denerwująca . Większość z nas - zalatanych , zabieganych , aby ten samochód upchnąć , psa wypuścić i dziecko, nie zwraca na nic uwagi .Ale kropla drąży kamień. Kiedyś zrozumieją .. ze warto wyluzować , rozejrzeć się wokół siebie
Że w otoczeniu które sobie sami stworzymy fajnie się żyje. Że jak jest się juz tym właścicielem tego terenu to warto coś o nim zadecydować.
Na razie to mrzonki . Zainteresowanie tematem zerowe. Ale krople drązą kamień sand)))))
wezen
wezen1 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Paź 30, 2012 19:31
Posty: 151
Skąd: Gdańsk - Osowa

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 12:28    Temat postu: Re: Konserwatorium )

Wczoraj był problem . Zatrzasnęły się drzwi , zacięła się klamka i nijak było to otworzyć. Wspólnymi z sąsiadami siłami udało się . Zamek z klamką do wyrzucenia.I od razu widzę taki obrazek - kilkoro dzieci w środku a kilkoro usiluje tam wejść , kopniakami , wisząc na tych klamkach , szarpiac . Grupa wewnątrz broni się dzielnie. Ile te drzwi wytrzymają?? Zadnej reakcji rodziców , opiekunów , ...nikogo. Na moją skromną prośbę by zaprzestać takich zabaw uslyszałem ordynarne , aroganckie odpowiedzi tychże osób. Nie mam zadnej praktyki w stosowaniu jakiś pyskówek z ludźmi - nie wyobrazam sobie by stosować je w stosunku do kobiet . Sytuacja którą opisałem zdarza się na kilku klatkach schodowych . Te biedne dzieci umiejscowily tam swoje miejsce zabawy. Na tych 4 m2 podłogi a własciwie zimnych , brudnych , zadeptanych kafli. Bo gdzie mają się podziać? Byle w domu nie przeszkadzały.....I tu zwracam się do wszystkich którzy to czytają z apelem.
Do sąsiadów , zarządu , administracji . Postawmy na placu zabaw altanę , ażurową ze stołem pośrodku i ławkami . Niech to będzie tych dzieci królestwo. Zamiast huśtawek które po sezonie zostaną zdewastowane przeż okoliczną "młodzież" . Nie znam kosztu takiej altany . Nie jest to cena powalająca , wraz z montażem ..
wezen
wezen1 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Paź 30, 2012 19:31
Posty: 151
Skąd: Gdańsk - Osowa

PostWysłany: Śro Sie 21, 2013 11:30    Temat postu: Re: Konserwatorium )

Dobra ...nie ma komentarzy , odpowiedzi , wyrażenia opini..) Ale jednak ktoś to czyta i to jest dobry sygnał.
Teraz do "Klateckiego" .... Zainstalowałem u siebie w kotłowni wyłącznik czasowy pompy obiegowej wody ciepłej. Po prostu włacza się ona wtedy gdy ( w uzgodnieniu z sąsiadami) potrzebna jest ciepła woda. W tej chwili na ogrzanie 1m3 wody potrzeba 10 m3 gazu czyli 19 zł . Bez tego urzadzenia było to 24 zł. Czyli 5zł na 1m3 wody. Zużycie miesięczne na klatkę schodową to około 30 m3 wody.Czyli miesięczna oszczedność około 150 zł.Koszt takiego automatu to około 15 zł. I tyle ...
wezen
wezen1 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Paź 30, 2012 19:31
Posty: 151
Skąd: Gdańsk - Osowa

PostWysłany: Sob Wrz 14, 2013 12:59    Temat postu: Re: Konserwatorium )

Ok))
Mimo kilkudziesięciu wejsć nikt nie jest zainteresowany sprawą)) Zadnej opini ,komentarza , pytania))))) Może to i dobrze bo mialbym dodatkową robotę. Ale ja nie o tym ... odbiła kanalizacja ... na tym odcinku między filarami bramy wjazdowej. Po prostu zatkało się.
Struga wody z fekaliami wylała się na naszą ulicę. Interwancja administratora jak i ekipy firmy Saur była szybka i skuteczna. Mają dobry sprzęt i w ciągu 15 min usunęli zator w kanalizacji. Brawo))
wezen1 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Paź 30, 2012 19:31
Posty: 151
Skąd: Gdańsk - Osowa

PostWysłany: Pon Wrz 16, 2013 14:43    Temat postu: Re: Konserwatorium )

Zbliża się sezon grzewczy . Są już pierwsze żądania włączenia ogrzewania. Nic nie stoi na przeszkodzie ... z wyjątkiem woli większosci włascicieli..)) Jaka ona jest nikt nie wie. Takie Osiedle....) " JA chcę - to tak ma być ")))
Wlączenie ogrzewania łączy się z pewnymi procedurami - sprawdzeniem obiegów, regulacją , spisaniem wszystkich liczników. Przejściem na inny system rozliczeń. Wszystko jest do zrobienia szybko zgodnie z Waszą wolą.
Ale .. proszę pamiętać że od momentu włączenia kotła na ogrzewanie pozostaje on w pogotowiu z wodą o temp 65 st
i mimo ze macie wyłączone grzejniki to kosztuje. Po prostu wzrasta cena GJ .. ta woda cyrkuluje sobie bezproduktywnie i ogrzewa kotłownię i klatkę schodową. Ja wiem ze mieszkają tu ludzie nie liczacy się specjalnie z kosztami . Wolą odpowiadajacy im komfort i ja uwazam że to normalne . Ale są też ludzie ledwo wiazacy koniec z końcem i szukajacy oszczednosci dosłownie wszędzie. Potrzebny tu konsensus. A przede wszystkim jakaś rozmowa , dyskusja. Tutaj , co piszę z goryczą jedynym srodkiem załatwiania spraw jest awantura....
Pozostaję w nadziei ze to ulegnie zmianie
wezen
wezen1 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Paź 30, 2012 19:31
Posty: 151
Skąd: Gdańsk - Osowa

PostWysłany: Pon Wrz 16, 2013 15:14    Temat postu: Re: Konserwatorium )

Jeszcze jedno -bedę bardzo wdzięczny jeśli osoby czytajace to co piszę przekażą te wiadomosci sąsiadom , znajomym i td. Albo podadzą ten adres Stylowego. Wiedza o tym co się dzieje na Osiedlu pozwoli zrozumieć Wam wiele spraw . A przede wszystkim wziąsć aktywny udział w formowaniu życia w miejscu które zamieszkujecie.
Proszę do MNIE zgłaszać zauważone awarie , usterki . Na pewno wezmę sprawy w swoje rece i załatwię jak umiem najszybciej. Oczywiście wykluczam sprawę poważnych remontów - dachy , elewacje , balkony. NIE MOJA DZIAŁKA))
Brama nie chodziła 12 godzin i nikt mi nic nie zgłosił.. rzadko z niej korzystam , skad mam wiedziec.???))
Ani administrator ani zarząd nie zna szczegółów które udalo mi się już poznać. Usuwanie usterek okrężną drogą , kierowanie zawiadomień do ludzi nie bardzo kojarzących miejsca i skali usterki powoduje że wszystko ciagnie się jak flaki z olejem i kosztuje kupę kasy. Serwisy kasują za wszystko duże pieniądze. I tyle..))
wezen
wezen1 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Paź 30, 2012 19:31
Posty: 151
Skąd: Gdańsk - Osowa

PostWysłany: Nie Paź 20, 2013 15:42    Temat postu: Re: Konserwatorium )

Nasze Osiedla ma powierzchnię 1 hektara . 10 000 m2 .. Na kazdego z WŁAŚCICIELI wypada po 100 - 150 m2. powierzchni. Prawo nie wskazuje które to konkretnie kawałki są kogo ...ale nie ma tu nawet milimetra ziemi bezpańskiej - wszystko jest czyjeś. Ze smutkiem konstatuję ze większosć z nas zachowuje się tak jak by to nic ich nie obchodziło. Nie wiem z czego to wynika ale tak jest. I tu do rzeczy - chcę napisać o tej naszej drodze za bramą wjazdową. Jest zniszczona . I zaczyna być niebezpieczna. Nie zniszczył jej deszcz i woda która po niej spływa. Ona leci na plac zabaw a dalej niszcząc płot wpada na posesję poniżej ku utrapieniu właściciela ...I tu niewiele możemy zdziałać - przynajmniej w tej chwili.
Takie ukształtowanie terenu ,szczelna kostka brukowa i jesteśmy dla tej wody tranzytem , zbieramy ją ze wszystkich wyzej połozonych ulic i posesji. Przecież nie postawimy tamy w poprzek ul. Hermesa. Dla nas prawdziwym problemem są dwie sprawy. Jedna to rura o średnicy 50 cm biegnąca wzdłuż ul Hermesa i dalej przez nasze Osiedle pod miejscami parkingowymi i kończąca się ślepo w tym naszym zbiorniku pod placem zabaw. Do niej odprowadzone są wody deszczowe z ulic i sąsiednich posesji .. Ten system ma studzienki ( na naszym terenie) i ponieważ nie ma zadnego odplywu , cala ta woda nie mogąc ze względu na ciężkie zelazne pokrywy wypłynąć na zewnątrz ,niszczy cembrowinę studni , podmywa drogę i parking , wypłukuje piasek itd, itd. Aby było jaśniej to do tego systemu wpada też część wód deszczowych z naszego Osiedla . Nie ma dokąd spłynąć i wybija w najmniej oczekiwanych miejscach niszcząc w ten sam sposób nawierzchnię. Drugi problem to kanaliza sanitarna .
Też przebiega w tym samym rejonie i tu dzieje się podobnie. Podłączone są do niej wg. mnie sasiednie wspólnoty - chodzi o wody deszczowe .
System sanitarny nie jest w stanie tego odebrać i nadmiar cofa się przelewając się przez nasze studzienki . Fekalia wylewają sie w okolicach placu zabaw i przez włazy naszych studni sanitarnych. Niszczą po drodze nawierzchnię. Znaleźliśmy właściciela sieci sanitarnej . Jest to firma SAUR.
Po naszych interwencjach wyremontowali jedną studnię i przepłukali cały system Podobno są bezradni wobec faktu podłączenia wód deszczowych.
Tak twierdza .. myślę ze sprawa wymaga "drązenia" Co robić??
Koszt solidnej naprawy drogi to ponad 10000 zł. Bez żadnej gwarancji ze następna ulewa nie rozniesie tej nawierzchni . W tym samym lub innym miejscu. Woda , masy wody pod ciśnieniem są nieobliczalne . Należy natychmiast znaleźć Właściciela tego systemu kanalizacji deszczowej!!!!!!!
Należy niezwłocznie go tu ściągnąć - przedstawić mu sytuację i obraz zniszczenia . Należy zażądać natychmiastowych działań w celu zaprzestania kierowania na nasze Osiedle wód deszczowych ( swoimi rurami - co niezwykle ważne...) Należy zażądać przynajmniej czesciowego zwrotu kosztów naprawy drogi , oczywiscie po usunięciu powodów tego stanu rzeczy jaki mamy.
Na koniec napiszę tak - ze swoimi wodami poradzimy sobie jakoś .. mamy duzy zbiornik , i obszary zielone do podlewania. Ten zbiornik ma drenaż i powoli ta woda ubywa.
wezen
klatecki 
   

Zaglądajacy


Wiek: 39
Dołączył: Śro Lis 23, 2011 22:09
Posty: 17
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Paź 20, 2013 16:55    Temat postu: Re: Konserwatorium )

Udokumentuję jeszcze to co napisał wazen zdjęciami. Tak to wygląda nawet po niewielkim deszczu.


IMG_20130702_173421.jpg

IMG_20130702_173421.jpg





IMG_20130702_173358.jpg

IMG_20130702_173358.jpg



_________________
pozdrawiam
Mateusz Klatecki
4743586
LoneWolf 
   

VIP


Wiek: 52
Dołączył: Wto Lip 17, 2007 11:21
Posty: 1023
Skąd: Gdańsk-Osowa

PostWysłany: Nie Paź 20, 2013 21:10    Temat postu: Re: Konserwatorium )

Dodam od siebie po ostatniej dużej ulewie w lipcu 2013; wysłane juz było do "wodociągów"; jest jeszcze film jak ta woda idzie przez nas, ale za duży na forum...


P1170037.JPG

P1170037.JPG





P1170035.JPG

P1170035.JPG



_________________
mądrości sobie i Wam życzę...
Pozdrawiam LoneWolf
wezen1 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Paź 30, 2012 19:31
Posty: 151
Skąd: Gdańsk - Osowa

PostWysłany: Nie Paź 20, 2013 22:27    Temat postu: Re: Konserwatorium )

Cieszę się że zabraliście głos w tej sprawie. Tylko tak .. wodociągi czyli firma Saur nie jest glównym adresatem - oni są tylko właścicielem sieci sanitarnej.
I oni na nasz sygnał przyjechali , naprawili tą studnię i przeprowadzili płukanie tego swojego systemu. Z nieznanych mi powodów nie chcieli zabrać się za sprawdzenie kto i gdzie jest podlączony do sieci sanitarnej - z tą .wodą deszczową .Adresatem naszych problemów jest wg. mojej wiedzy instytucja o nazwie Wydział Melioracji - chyba urzędu miejskiego w Gdańsku.Pan Grzegorz obiecał na moją sugestię wysłać tam odpowiednie pisma. Oby nie zakończyło się to na wysyłaniu maili.... Tu należy niezwlocznie jak napisałem ściągnąć tą Meliorację - pokazać co się dzieje i zażądać jakiś działań..
Można im zasugerować ze jeśli nic w tej sprawie w ciągu dwu tygodni się nie wydarzy to niejaki Wezen przytaszczy tu 3 taczki gruzu z ziemia , zasypie odpowiednią studnie , zatka tym tą rure i cała woda w razie deszczu zaleje ulice i okoliczne posesje No moze 5 taczek ...)))))
wezen1 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Paź 30, 2012 19:31
Posty: 151
Skąd: Gdańsk - Osowa

PostWysłany: Pon Paź 21, 2013 12:05    Temat postu: Re: Konserwatorium )

Zadałem sobie dzisiaj trochę trudu i w czasie deszczu sprawdziłem co się dzieje na naszej drodze. Proces dewastacji trwa w najlepsze.
Między kostkami bruku wypływają fontanny wody z piaskiem . Spod spodu...Jest to woda która calym systemem rur spływa na nas z okolicznych posesji i studzienek ulicznych . Nie ma dokąd plynąć i zgodnie z prawami fizyki wybiera sobie najwłaściwszą droge)))
Ponawiam swój apel - róbmy coś bo zacznie nam sie sypać niedlugo cała infrastruktura . Mogą ulec uszkodzeniom ściany budynków , sieć gazowa i wodociągowa.LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ . Tu potrzebne współdziałanie wszystkich zainteresowanych . Sam administrator tu nic nie zrobi . Bo niby co??? ma wysyłać maile??? ... wysyła i nic z nich nie wynika - pokrętne , kuriozalne odpowiedzi urzędów . Ma stawiać tamy albo kopać kanały ??? A my co ?? mamy przypatrywać się wszystkiemu i zmieniać zarzady i administratorów bo upatrujemy w ich działaniach źródła nieszczęść ???? Spójrzmy sami na siebie jak dbamy o to nasze osiedle Większość z nas ma wszystko gdzieś i manifestuje to całym swoim zachowaniem . Na zebrania , gdzie powinny odbywać się jakieś merytoryczne dyskusję przychodzi kilka , kilkanaście osób. W atmosferze awantur na zebraniach trudno nawet cokolwiek wyjaśnić , uzgodnić czy zaplanowac. Próby nawiązania jakiegoś kontaktu poprzez internet zawiodły całkowicie . Ludzie czytają i .......cisza. Dopiero jak komuś zaczyna się lać na głowę to awantura...
przepraszam zebrało mi się dzisiaj ....
dzięki Lone i Klatecki za uzupełnienie mojego tekstu i włączenie się ....)))
LoneWolf 
   

VIP


Wiek: 52
Dołączył: Wto Lip 17, 2007 11:21
Posty: 1023
Skąd: Gdańsk-Osowa

PostWysłany: Pon Paź 21, 2013 13:35    Temat postu: Re: Konserwatorium )

wezen - ale co my możemy tu skutecznie zrobić więcej niż słać listy i maile?!
były zgłoszenia do radnych (to Ty); były rozmowy z firmą budującą obok...

mieliśmy zorganizować całą ulicę powyżej, ale zdaje sie nic z tego nie wychodzi.

zapodaj pomysł. Mi juz ręce opadają. brakuje koncepcji...

_________________
mądrości sobie i Wam życzę...
Pozdrawiam LoneWolf
wezen1 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Paź 30, 2012 19:31
Posty: 151
Skąd: Gdańsk - Osowa

PostWysłany: Pon Paź 21, 2013 15:33    Temat postu: Re: Konserwatorium )

OK))
Jestem świeżo po rozmowie z p. Grzegorzem. Sprawa wyglada jeszcze gorzej niż myślałem . P. Grzegorz spędzil dzisiaj pół dnia w Melioracji.
Odszedł z kwitkiem . Usłyszał magiczne słowo - sieć nieprzejęta....Oznacza to że Miasto nie jest właścicielem kanalizacji którą widzimy na ulicach Hermesa , Dionizosa, Eurydyki , Orfeusza. Czyli tego systemu rur którymi wpada na nas woda. Usłyszał ze nie dostanie żadnych schematów w/w kanalizacji ( tajemnica służbowa..)))))))) Co nam pozostało ?? W pierwszym rzędzie ustalenie kto jest włascicielem w/w ulic i posesji na które wpada interesująca nas woda. Następnie doprowadzić do spotkania zainteresowanych stron. Jak najszybciej. Na spotkaniu przedstawić im czytelnie całą sprawę. Zmusić wszystkie strony do partycypowania w kosztach podłączenia systemu do kanalizacji burzowej na ulicy Homera ( bodajże..) Przy jakichkolwiek próbach uchylania się zainteresowanych od odpowiedzialnosci skierować pismo do prokuratury .
Z podejrzeniem popełnienia przestępstwa polegającego na zorganizowanym kierowaniu wód deszczowych na prywatny teren i wyrządzanie szkód i wywołanie groźby katastrofy budowlanej. Jakieś inne nasze działania typu pompowanie wody, remonty nawierzchni czy studni ...
to studnia w której topione są nasze pieniądze. Acha .. p.Grzegorz uslyszał jeszcze jedno. Że jestesmy podłączeni do kanalizacji burzowej na ul.Wodnika.....Na jego skromną uwagę że ta Wodnika to pare metrów wyzej usłyszal "no tak , popatrz pan nawet jest zaznaczone przecież woda nie popłynie pod górkę" ... ale spłynie z górki ...z tego Wodnika ... prosto na nas jeśli jest to podlączenie.
Uwazam ze to co napisałem musi być wykonane możliwie jak najszybciej , możliwe ze z pomocą prawnika. W związku z taką jaką mamy konfiguracją terenu jedynym wyjściem jest podłączenie do kanalizacji burzowej.Wczoraj pod wpływem emocji napisałem że zasypię te rury
Niewiele to da - woda wyleje się z kratek na ulicach i runie na nas ze zdwojoną siłą ...
wezen
wezen1 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Paź 30, 2012 19:31
Posty: 151
Skąd: Gdańsk - Osowa

PostWysłany: Pią Paź 25, 2013 20:47    Temat postu: Re: Konserwatorium )

Dzisiaj zadałem sobie trochę trudu i podniosłem pokrywę od studni tego kolektora 50 cm ktory wpada do nas od ul . Wodnika zbierając po drodze wody z okolicznych ulic i posesji. Studnia w górnej części jest zniszczona i woda pod ciśnieniem wyżłobiła kanały prowadzące pod parking i jezdnię naszej osiedlowej ulicy. Stąd te zapadliska. Ta sama woda pod ciśnieniem wraca do naszej sieci "deszczowej " i naszych studzienek ktore widzicie w różnych punktach naszego Osiedla . I będzie powodować to co widzimy na wyzej wspomnianej jezdni. Z tym bardziej większą mocą gdy naprawimy ( uszczelnimy ) to co jest powodem zapadania jezdni. DLA TEJ WODY NALEŻY ZNALEŹĆ UJŚCIE.
Jeśli będziemy ten stan przedłużać to grozi nam dewastacja naszej infrastruktury ... gazowej , sanitarnej , wodnej ... grozi nam podmycie ścian budynków. Tu są potrzebne szybkie i skuteczne działania.Wielu podmiotów a nie tylko administratora czy niejakiego wezena..)
Jeśli można o coś prosić to pamiętajcie ze to napisalem ... nie pierwszy raz.
Acha - jeszcze jedna prośba - ziemię i resztki roślin z balkonów proszę tak jak w zeszlym roku wysypać na pryzmę za pojemniki z makulaturą i szkłem . Przyda się na wiosnę.
wezen
wezen1 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Paź 30, 2012 19:31
Posty: 151
Skąd: Gdańsk - Osowa

PostWysłany: Czw Paź 31, 2013 20:49    Temat postu: Re: Konserwatorium )

Nie chciałbym zanudzić do końca tych z Was którzy wpadają tu na chwilkę... ale ja znowu o tej wodzie..Ha przypomniało mi się coś ..))
Kiedyś w głębokim PRL gościliśmy na statku delegację górników z jakiejś kopalni. Biesiada była wyśmienita , gorzałki moc , opowieści co nie miara. Z jakimś sztygarem wyszedłem na pokład pelengowy na papierosa i ten rozmarzony popatrzył na port , redę i rzekł ... wy to macie życie ..
nic tylko woda i wóda...)))) I baby dopowiedzialem mu z uśmiechem..)))) Wybałuszył na mnie galy znad tego swojego gorniczego munduru ...
też ?? zapytał ...Poklepałem go po plecach i obaj wybuchnęliśmy śmiechem))))))) Ale miałem o tej wodzie ...otóz sprawy nabrały prawdopodobnie przyspieszenia. Zostały zawiadomione urzędy , nawiązane kontakty z prawnikiem . Został wyznaczony cel a jest nim bezwarunkowe podłączenie tego wszystkiego co do nas splywa i naszych wód do sieci kanalizacji deszczowej - nazwijmy ją miejską. Nie unikniemy pewnych kosztów.
Mam nadzieję że wszystko omówimy na zebraniu wspólnoty . Mam nadzieję że to zebranie zostanie zorganizowane. Mam nadzieję że zostanie zorganizowane wtedy gdy zostaną podopinane pewne sprawy i będzie z czym konkretnie wystąpić do wszystkich nas czyli wlaścicieli tego kawałka naszego Gdańska ..)))
pozostaję w nadziei ze ktoś to czyta ))
wezen
Odpowiedz do tematu Strona 8 z 10 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama