portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Stylowe - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Stylowe - Sprawy osiedlowe » Forum » Konserwatorium )
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Konserwatorium )

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
wezen1 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Paź 30, 2012 19:31
Posty: 151
Skąd: Gdańsk - Osowa

PostWysłany: Czw Lis 01, 2012 11:39    Temat postu: Konserwatorium )

Taki akurat tytulik wymyśliłem . Nie ma on wiele wspólnego z szacowną uczelnią muzyczną , co najwyżej z upodobaniami autora troszeczkę. Po prostu chciałem by kojarzył się z osobą konserwatora i jego działalnością.
A więc ...proszę pisać tutaj wszystko co Waszym zdaniem mieści się w ramach mojej działalności . Moze anonimowość
otworzy Was na pisanie??) Prosze wyrazać tu swoje opinie - te pozytywne i negatywne . wnioski , projekty , prośby , połajanki ))))....zauważone usterki i braki . Nic nie pozostanie bez odpowiedzi. Wszystko co bede mógl zalatwic załatwię szybko , w miarę możliwosci i sił. Bede kierował tę drogą swoje uwagi do Was , prośby i komunikaty.
Proszę powiadomić o istnieniu tego tematu sąsiadów - podejrzewam ze wiele osób nie wie o istnieniu tego adresu.
Jak do tej pory dostalem kilka b. mało znaczących prósb o interwencję - wszystkie zostały natychmiast załatwione.
Nie ma nastepnych - czyżby na Osiedlu panowała sielanka i wszystko OK..???? To zarty oczywiście ale proszę rozejrzec się wokoło siebie , ja nie jestem w stanie być wszędzie .
Pierwsza prośba wysłana tą drogą jest taka - proszę powiadamiać mnię o kazdym remoncie jaki zamierzacie wykonac we własnym zakresie . Po prostu w takim przypadku powinno się uzgodnić i zabezpieczyć miejsce składowania odpadów, zabezpieczyć części wspólne takie jak elewacja , schody korytarze , drzwi - na razie widzę wolnoamerykankę. Fachowcy robią co im się podoba. I przede wszystkim ten totalny brak informacji - nikt nic nie wie.
Myślę ze się zrozumieliśmy i rozpoczynamy
wezen
LoneWolf 
   

VIP


Wiek: 52
Dołączył: Wto Lip 17, 2007 11:21
Posty: 1023
Skąd: Gdańsk-Osowa

PostWysłany: Czw Lis 01, 2012 12:16    Temat postu: Re: Konserwatorium )

świetny pomysł.
_________________
mądrości sobie i Wam życzę...
Pozdrawiam LoneWolf
wezen1 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Paź 30, 2012 19:31
Posty: 151
Skąd: Gdańsk - Osowa

PostWysłany: Sob Lis 03, 2012 12:39    Temat postu: Re: Konserwatorium )

No to zaczynamy.
Dzisiaj z obowiązku musiałem nawiedzić kilka pomieszczeń . Pomieszczeń na śmieci.
Powiało zgrozą . Jak mozna do czegoś takiego doprowadzić?? To nie jest problem tego ze nikt tam nie sprząta.Smieci od miesięcy leza wywalone na podłodze Pojemniki prawie puste. Brud , smród i .....I to jest Wasza robota - nie tych co mają to wywieźć , oni tego nie wezmą , nie będą tego zabierać osoby które powinny tam posprzatać - rozmawiałem z nimi. Ktoś kto nakładł to wszystko a własciwie wywalił na podłogę powinien to wsadzić do pojemników.
Jeśli na podłodze nie będzie śmieci , pomieszczenia te bedą przynajmniej raz w miesiacu myte i odkażane. Inaczej grozi nam zaraza.
Umawiamy się tak - za tydzień w sobotę 10 . 11. 2012 przejde się po tych pomieszczeniach i zrobię zdjęcia - opublikuję je tu razem z nr domu i komentarzem .Wystarczy wrzucić te smieci do pojemników i robić to zawsze ... proste??
Dla pocieszenia napiszę ze ze do 2-3 pomieszczeń można zaprosić na kawę , jest czysto , jasno, przyjemny świeży zapach . Czyli można . I nie sadzę by użytkownicy ich cieszyli się jakimiś specjalnymi względami czyścicieli.
wezen
wezen1 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Paź 30, 2012 19:31
Posty: 151
Skąd: Gdańsk - Osowa

PostWysłany: Czw Lis 08, 2012 21:27    Temat postu: Re: Konserwatorium )

wiem że milczenie jest zlotem ale....
Podejrzewam a raczej mam pewność ze od wielu lat nie były czyszczone filtry wody cieplej zainstalowane w naszych kotłowniach . Serwis obsługuje raczej tylko kotły , sprawa urabiania wody użytkowej raczej go nie interesuje. Z powodu zapchanych filtrow mogą wynikać rózne klopoty z ciepłą wodą. Słabe ciśnienie, oczekiwanie aż się ciepła pojawi i td. Będe je sukcesywnie czyscił. Prosilbym o informacje - czy wszystko jest ok ....
Na razie zdumiewa mnię absolutny brak zainteresowania sąsiadów czymkolwiek . Jak woł pisze na klatkach schodowych gdzie zglaszać problemy . Np o tym że ktoś nie może otworzyć piwnicy dowiaduję się od szefa firmy Lokum)) Jeśli mam zrobić tu coś dobrego to muszę mieć wiedze o Waszych problemach.
I jeszcze jedno - proszę starać sie nie parkowac na studzienkach kan. Utrudnia to trochę ich kontrolę w sytuacji gdy mamy problemy z odprowadzaniem wód deszczowych , no i ew. pompowanie.
wezen
LoneWolf 
   

VIP


Wiek: 52
Dołączył: Wto Lip 17, 2007 11:21
Posty: 1023
Skąd: Gdańsk-Osowa

PostWysłany: Czw Lis 08, 2012 23:26    Temat postu: Re: Konserwatorium )

korzystam z okazji - u nas ciśnienie jest słabe "od urodzenia".
Szczegóły na priva.

_________________
mądrości sobie i Wam życzę...
Pozdrawiam LoneWolf
wezen1 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Paź 30, 2012 19:31
Posty: 151
Skąd: Gdańsk - Osowa

PostWysłany: Czw Lis 08, 2012 23:38    Temat postu: Re: Konserwatorium )

Ok - sprawdzę to ale po kolei bo na razie mam trochę roboty)) Rzuciłem temat bo mam jedno zgłoszenie i nie wiem jak jest w innych pionach wodnych . Proszę jeszcze wziąsć pod uwagę to że każdy z kranów w Waszych domach ma swoje mikrofiltry - też należy je czyscić. Zaczniemy od tych głównych w kotłowniach.
wezen
wezen1 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Paź 30, 2012 19:31
Posty: 151
Skąd: Gdańsk - Osowa

PostWysłany: Sob Lis 17, 2012 20:11    Temat postu: Re: Konserwatorium )

Dzisiaj będzie o wodzie ...
Nie o tej co nas zalewa.. zalewała..)) od czasu do czasu a o tej co mamy w kranach. No i o tej krwi co nas zalewa jak spojrzymy na rachunki za wodę. W tej chwili do ilości m3 ( ton) wody która wyszła nam z różnicy wskazań 1 października do wskazań z 30 czerwca
doliczony jest mnożnik 0,35 , czyli płacimy o 1/3 więcej. Wynika to z róznicy wskazań naszych liczników i liczników firmy Saur Neptun ( będę pisał SN) Firma jest monopolistą... Jak w znanym filmie Barei powiada tak - nasze liczniki tak pokazują , płacić , nie gadać. I co nam zrobicie......??)))) Bo wylączymy wodę i będzie dopiero......!!!
Jestem tu krótko , tzn mam na myśli jakąś tam aktywność na tym polu. Dokumenty do których mam dostęp mają horyzont niewielki , obejmują jeden rok. Mimo tego po wnikliwej analizie doszedlem do zdumiewających wniosków. Po kolei....
Obsługuje nas 9 liczników firmy SN . 8 z nich jest zainstalowanych w kotlowniach i pom. na śmietniki nr 14, 16, 18, 20, 22, 24, 42, 44
(sorry 20 jest w studzience przed garażami od ulicy))) . Jeden "wielki" zainstalowany przed garazami w poblizu placu zabaw obsługuje pozostałe numery. I jest powodem naszych zmartwień.
Otóż zadałem sobie trud i zaczalem to wszystko odczytywac i analizować.
Co się okazało ??
Po miesiącu stan 8 liczników firmy SN i suma odczytów naszych indywidualnych liczników zainstalowanych tam gdzie napisałem ....
jest identyczny .... co do m3.....Ja wiem że 1 miesiac do takich porównań to niewiele ale niech tam..)
Różnicę i to całą robi ten nieszczesny licznik - nazwijmy go Wielki.
I tu pozwoliłem sobie na pewien eksperyment myślowy. Bo co mi pozostało??)) Odrzuciłem wskazania naszych liczników....
Nie ma ich... po prostu nie ma. To wszystko uprości i unikniemy przepychanki czyje liczniki są dobre a czyje niezbyt..)))
I co mi wyszło ?? Otóż to ze Wielki licznik obsługujący 58% mieszkań wskazuje 3 RAZY WIĘKSZE ZUZYCIE WODY niż te 8 pozostalych obsługujących 42% mieszkań. Przyjrzałem się tym mieszkaniom ( 42%) - tam zyją tacy sami ludzie jak w tych (58%)
zużycia wody średnio są takie same. Gdy uruchomi się myślenie na poziomie podstawowym to wynik jest jednoznaczny ...
cos nie tak z tym licznikiem ...??? albo nie wiem ta woda gdzieś ucieka ?? ale żeby na tych 30 metrach od licznika do domów ???
To żarty oczywiście ale jest problem z którym musimy się uporać i to jak najszybciej.
Myślę że w dość prosty sposób przedstawiłem to co jest.Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to proszę pisac..))
pozdrawiam wezen
wezen1 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Paź 30, 2012 19:31
Posty: 151
Skąd: Gdańsk - Osowa

PostWysłany: Sob Lis 17, 2012 20:46    Temat postu: Re: Konserwatorium )

i jeszcze jedno....Zauważylem ze stan wiedzy sąsiadów o tym co tu się dzieje , co jest robione , co jest w planie .. jest zatrważająco niski. Zachęcam w zwiazku z tym tych którzy chcą po prostu tu aktywnie BYĆ by wyrazili swoje zdanie o tym co się dzieje , zachęcili sąsiadów , znajomych do wejścia na to forum . Razem naprawdę dużo można zrobic . Na razie tłukę głową w ścianę ale może coś dotłukę...))))
pozdrawiam wezen)
wezen1 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Paź 30, 2012 19:31
Posty: 151
Skąd: Gdańsk - Osowa

PostWysłany: Sob Lis 24, 2012 16:55    Temat postu: Re: Konserwatorium )

Witam tych z Państwa którzy zajrzeli tutaj.
Mija tydzień za tygodniem a zainteresowanie sprawami Osiedla nie jest zbyt wielkie. Żadnych zgłoszeń , uwag - nic.
Sielanka jak już pisałem . Wystrczy jednak przejsć się , popatrzeć i już mniej różowo. Ja jednak nie potrafię być wszędzie. Bardzo proszę zgłaszać mi wszystko co Waszym zdaniem nie gra. Problemy z drzwiami , ogrzewaniem , oświetleniem , wodą - wszystkim co Wam wydaje sie niewłaściwe . Problemy postaramy się rozwiazać.
Najgorszym co może nastąpić to eksplozja pretensji , żalów wręcz awantur na zebraniach. Wtedy nikt wlasciwie nie bardzo wie o co chodzi i na dobrą sprawę nic nie można załatwić.
Na razie , po 2 miesiącach działalności napotkałem mniej lub bardziej życzliwą obojętność sąsiadów. Parę anonimowych wyzwisk , parę deklaracji pomocy - dzięki i za to. Humorystyczna byla sytuacja gdy usiłowałem schować przed zimą te ławki z placu zabaw... pod zadaszenie. Na 3 poproszonych o pomoc Panów jeden powiedział ze chętnie ale kiedy indziej , bo mu się spieszy , drugi miał coś z ręką a trzeci nic nie powiedział tylko warknął coś pod nosem))))))
Sam wtargałem te ławki gdzie trzeba. Jedna z Pań spytała mnię ile i gdzie ma płacić za te liczniki - tam pisze na tablicy - odpowiedzialem najgrzeczniej w świecie . Mnie tam nie obchodzi co tam pisze odpowiedziała z uśmiechem )))))
Nigdy tego nie czytam. Ot całe "Stylowe"
Poza tym apeluję do Was :
1 Uszanujcie to co ludzie tu robią , sprzątają - nie wpuszczajcie swoich zwierząt tam gdzie usiłuję zrobić jakiś porządek
nie pozwólcie niszczyć tego dzieciom - ich hulajnogami , rowerami i td.
2 Parkujcie tak samochodami by nie stawać na studzienkach gdzie sa liczniki , zawory elementy systemu opróżniania zbiornika który zrobiłem by szybko pompowac w razie potrzeby.
3 Starajcie się opakowania wsadzać do pojemników - nie obok . Po wiejących tu wiatrach fruwaja one sobie po Osiedlu.
4 Gaście rano wychodząc z domu te światła przy wyjściach - wiele z nich świeci do południa.
I jeszcze raz - wszystkie problemy "techniczne " proszę zgłasząc do mnie. Zgłaszane gdzie indziej trafiaja do mnie z dużym opóźnieniem , często poprzekręcane albo pod zlym adresem. Podałem swój telefon - podaję adres mailowy
stefaniakwa@wp.pl .
pozdrawiam Was wszystkich
Wezen1
LoneWolf 
   

VIP


Wiek: 52
Dołączył: Wto Lip 17, 2007 11:21
Posty: 1023
Skąd: Gdańsk-Osowa

PostWysłany: Sob Lis 24, 2012 21:32    Temat postu: Re: Konserwatorium )

"Mnie tam nie obchodzi co tam pisze"

a może zostawmy w diabli sprawę tej wody; niech płacą nawet i 1500 zł co trzy miesiące moze wtedy zacznie obchodzić.... po co się męczyć.
ręcę opadają a nastrój nie tęgi dziś.

_________________
mądrości sobie i Wam życzę...
Pozdrawiam LoneWolf
wezen1 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Paź 30, 2012 19:31
Posty: 151
Skąd: Gdańsk - Osowa

PostWysłany: Sob Lis 24, 2012 23:07    Temat postu: Re: Konserwatorium )

noblesse oblige ......)))
czyli szlachectwo patrz - funkcja , obowiązuje . Niezależnie od tego co myślą i mówią ludzie. Są tacy jacy są. Jeśli powierzono nam jakieś tu obowiązki to do końca powinniśmy je wykonywać z pożytkiem ogółu. Jeśli próbuję opisać coś to nie dlatego by komuś dopiec a po to by coś z tego wyrosło ... lepszego. Wierzę w ludzi. Taki jestem , tak mnię wychowano . Musimy robić swoją żmudną
i w sumie dość trudną robotę bo inaczej nie można. Żyjemy w społeczności liczącej kilkaset osób w układzie demokratycznym.
Jeśli ci ludzie zdecydują ze to co robimy jest złe to spadamy ... wybierajcie sobie kogo chcecie. Jak już chyba pisałem najgorsze jest milczenie. Obojętność. I to taka obojętność niezbyt życzliwa. Da się to wyczuć. Ale to znak czasów - czasów gdzie każdy pędzi w swoim kierunku - ten cały wyścig szczurów do kasy , sukcesu , wygody. No i musimy się temu poddać w sensie formalnym ))
I robić swoje . Codziennie , w mozole i braku zrozumienia . Coś może z tego wyjdzie..???)))))
pozdrawiam wezen1 ))))))
wezen1 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Paź 30, 2012 19:31
Posty: 151
Skąd: Gdańsk - Osowa

PostWysłany: Nie Lis 25, 2012 14:11    Temat postu: Re: Konserwatorium )

witam i spieszę coś wyjaśnić )
Otóż od pewnego czasu układam na tych naszych terenach zielonych śmieszne na pierwszy rzut oka figury z kamieni i żwiru plus kora. Są to elementy pewnego projektu , który realizuję w miarę czasu , sił i srodków.
Całość przybierze zupelnie inny wygląd po wiosennych nasadzeniach , wzroście roślin i pielęgnacji . Do tego dojdzie renowacja zaniedbanych trawników , odchwaszczenie wszystkiego itd. Nie wszystko co tu się pojawilo jest mojego autorstwa i tu jest trochę problemów. Sąsiadów którzy są zainteresowani tym wszystkim poprosiłbym o kontakt. Nie wystarczy wsadzić w ziemię w przypadkowym miejscu rośliny - to wszystko musi jakoś komponować z całością i nie utrudniać koszenia trawników i pielęgnacji. Ja wiem że gusta są różne . Jeśli przyjęliśmy system demokracji to jak już pisałem wielokrotnie musimy się poddać woli większości Nie wiem jak ta wola wygląda ...
Nikt nie wie. Cisza , brak zainteresowania , brak komentarzy , brak przedstawienia swojej wizji .
Tu naprawdę jest duży obszar i pole do popisu by stworzyć coś fajnego . W pojedynkę trochę ciężko ale dam sobie jakoś radę . Wszelkie deklaracje pomocy i współdziałania na razie zakończyły się na etapie deklaracji ...)))))
Ale dobre i to)
Czekam w takim razie na opinie, pomysły, uwagi
wezen
wezen1 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Paź 30, 2012 19:31
Posty: 151
Skąd: Gdańsk - Osowa

PostWysłany: Wto Gru 04, 2012 19:00    Temat postu: Re: Konserwatorium )

witam)
Niestety nikt jak dotąd nie zdobył się na napisanie czegokolwiek i muszę znowu ja...)))
Temat który chce przedstawić na pewno wzbudzi niejakie zainteresowanie .Osoby które to przeczytaja proszę by powiedzialy coś na ten temat znajomym , sąsiadom bo dotyczy to waszej kasy , pieniedzy które płacicie za ogrzewanie i cieplą wodę.
Otóż moje wątpliwości zawsze wzbudzał fakt ze na kazdą kotłownię przypadała inna cena gigadżula...Przy tej samej cenie gazu i identycznym kotle oraz mniej wiecej tej samej kubaturze do ogrzania cena tego GJ a własciwie róznica w cenie powinna byc zaniedbywalnie mała. Co jest u nas?? Jedni za 1GJ płacili 50 zł inni 120 zł jeszcze inni 90 zł. Tak było ...
Odpowiedź jest prosta - płacimy fakturę za gaz . I ta kwota na fakturze musi być podzielona między 4- 5 mieszkań ( na naszym Osiedlu) I jest dzielona na podstawie wskazań ciepłomierzy. Tych gigadżuli .....
Ja porozbierałem na drobne parę z nich ... przypadkowych , a porozbieram wszystkie. I te ciepłomierze byly prawie pozatykane.
One pokazywały różne wartości ale na pewno nie ilosć pobranego przez Was ciepła. Stad te dziwaczne ceny 1Giga i dziwaczne zużycia tych Giga. Niektóre z ciepłomierzy są czyste i one pokazują prawidłowe zużycie , nie wiem jeszcze ile ich jest ale są....
Większośc jest w okropnym stanie. Na szczescie jak pisałem płacimy za gaz .... niektórzy z nas płacili za innych..... Tam gdzie było duzo tych Gigadżuli to były one tanie a tam gdzie malo byly drogie .. to już czysta arytmetyka. Urzędnik ktory to rozlicza ma przed oczami też tylko cyfry i trudno się dziwic by zaczal nad tym główkować. Ktoś ma malo tych giga to widocznie mało grzeje i ok..
Teraz postaram się przedstawić foto tych przepływomierzy po rozbiorce[img][/img][img][/img][img][/img]



P1010044.JPG

P1010044.JPG


wezen1 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Paź 30, 2012 19:31
Posty: 151
Skąd: Gdańsk - Osowa

PostWysłany: Wto Gru 04, 2012 19:03    Temat postu: Re: Konserwatorium )

następny..


P1010045.JPG

P1010045.JPG


wezen1 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Paź 30, 2012 19:31
Posty: 151
Skąd: Gdańsk - Osowa

PostWysłany: Wto Gru 04, 2012 19:09    Temat postu: Re: Konserwatorium )

następny .. ten jest czysty i własciciel jego był sponsorem znacznej częsci ...


P1010047.JPG

P1010047.JPG


Odpowiedz do tematu Strona 1 z 10 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama