portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Stylowe - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Stylowe - Sprawy osiedlowe » Forum » Kronika wydarzeń ..."Stylowych"
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Kronika wydarzeń ..."Stylowych"

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
LoneWolf 
   

VIP


Wiek: 52
Dołączył: Wto Lip 17, 2007 11:21
Posty: 1023
Skąd: Gdańsk-Osowa

PostWysłany: Pon Lip 08, 2013 21:47    Temat postu: Re: Kronika wydarzeń ..."Stylowych"

dobrze prawisz Sandzie!
a może i coś więcej niż pogadamy Hyhy
piątki i soboty na 20:00 na dużym polu dużury stałe są z wkładeczką Zdrowko

_________________
mądrości sobie i Wam życzę...
Pozdrawiam LoneWolf
Charlieshe 
   

VIP


Wiek: 47
Dołączył: Śro Sie 29, 2007 15:42
Posty: 566
Skąd: osowa

PostWysłany: Pon Lip 08, 2013 23:20    Temat postu: Re: Kronika wydarzeń ..."Stylowych"

Mam wątpliwości.. nie potrafiłabym się wyluzować.
A jeśli chodzi o pogadankę.. Od dłuższego już czasu jestem czarnowidzem, więc lichy ze mnie rozmówca.

_________________
'Świat należy do odważnych, nie dużych'
sand 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Pią Sie 03, 2007 11:54
Posty: 388
Skąd: Osowa

PostWysłany: Pon Lip 08, 2013 23:35    Temat postu: Re: Kronika wydarzeń ..."Stylowych"

Ależ Charlie ... rozmówcę powinno charakteryzować jedynie to że ma cos do powiedzenia ... A TY masz i robisz to w sposób niezwykle ... dobry i prawdziwy . I tyle ... a sprawa nastroju tylko wyostrza dramaturgie wypowiedzi.
I tyle ... sand
4571164
sand 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Pią Sie 03, 2007 11:54
Posty: 388
Skąd: Osowa

PostWysłany: Czw Sie 01, 2013 20:45    Temat postu: Re: Kronika wydarzeń ..."Stylowych"

No i kanikuła w pełni .... taka typowa dla naszych szerokości geograficznych. Raz upał , raz czort przyniesie niż znad Atlantyku i popada solidnie.
No i wakacje .. raz my , raz nasi podopieczni..)) Albo razem ..)) Tak ze i czytelników niewielu i pisać nie bardzo o czym. Czyżby?? ...))
W ciepły i widny jeszcze wieczór wyszedlem sobie na spacer. Ot parę ulic i powrót .. na Osiedle ... lubię je..Wieczorem jest tu cicho , spokojnie i jest coś takiego co nazwałbym trochę zapomnianym zwrotem ze nabiera ono ducha..) Staje się czymś co odróżnia je od innych skupisk ludzi i domów. Ale ja nie o tym... spotkałem wezena.. Robił sobie ten swój codzienny przegląd wieczorny , stanęliśmy , pogadaliśmy. Opowiedział mi pewną historię która przyznam zbulwersowała mnie. Otóż w okolicach nr. 54 człek ten po swojemu ( może się to komuś podobać albo nie) uporządkował teren , posadził coś tam , nawiózł kamyków i dekoracyjnej kory. Zaczęło być inaczej niż było. I ktoś tam urządzil sobie palarnię.
To delikatne słowo .. ten ktoś urządził tam sobie megapopielniczkę. I na te parę metrów wyrzuca codziennie do 20 - 30 niedopałków.papierosów.
Pomilczeliśmy chwilkę ...Wezen powiedział mi ze On te niedopałki zbiera i wyrzuca .. Musi zakładać rękawice , brać wiaderko i idzie tam zebrać je
bo nie może na to patrzeć. Też bym nie mógł. I obaj zachodziliśmy w głowę - przy tym naszym spotkaniu - kto to taki i czemu to robi???
Wróg wezena??? raczej nie - ten człowiek nie ma wrogów ( z definicji)))))))))) szaleniec ??? może?? abnegat??? człek niewychowany ??
Moze postać z tego góralskiego kawału - "gazdo co robicie jak tak sobie siedzicie ??? ... a nic tam siedzę i myślę ... a czasem tylko siedzę "
I ta osoba po prostu nie myśli. Ale my z wezenem pomyślelismy sobie tak . Jeśli dowiemy się kto to robi to grzecznie porozmawiamy . Przedstawimy argumenty nie do odrzucenia . Jeśli to nie poskutkuje to te pety pozbieramy tym kimś........
Rozstaliśmy się z nadzieją ze te praktyki zostaną porzucone... Umówilismy się na szklaneczkę czegoś mocniejszego .. mamy o czym gadać..
sand z kronikarskiego obowiązku)))
4571164
sand 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Pią Sie 03, 2007 11:54
Posty: 388
Skąd: Osowa

PostWysłany: Pią Sie 02, 2013 0:32    Temat postu: Re: Kronika wydarzeń ..."Stylowych"

ok i co jeszcze dla kronikarskiego obowiązku?? Ktoś wyprowadził się ... ktoś nowy zamieszkał....Pani Ola opuściła nas . Przyprowadzili się Państwo W..
Robią remont .. Są bardzo sympatyczni .... witamy na Stylowym))))
4571164
sand 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Pią Sie 03, 2007 11:54
Posty: 388
Skąd: Osowa

PostWysłany: Czw Sie 08, 2013 21:54    Temat postu: Re: Kronika wydarzeń ..."Stylowych"

No i mamy 8 sierpnia ... jest dość ciepło .Nie to .. aby skwar słoneczny tylko taka duchota w powietrzu - jakby żywcem z Afryki przywiało gdzie niebo niezbyt niebieskie a wszechobecne ciepło. Schładzam się skutecznie dobrą starą whiskey .. chyba tak to się pisze .. z lodem i tak sobie rozmyślam)) Co u nas ciekawego ??? ... nie wiem ... może gdzieś rozgrywa się jakiś dramat , ktoś odniósł sukces , ktoś poniósł porażkę...
Ktoś ma kłopoty ... samo życie. Jedno co wiem to to ze nasza wspólnota powiększyła się o jednego dzielnego młodzieńca i tą drogą Mamie i Tacie składam najserdeczniejsze gratulacje.))))) Przepraszam ale z kronikarskiego obowiązku muszę te same gratulacje złozyć innej parze szczesliwych rodziców - wydarzenie miało miejsce trochę wczesniej ....))) Gratulacje)))) Sądząc po niezwykłej dobroci rzeczonej whiskey którą spełniam toast - młodzieńcy będą żyli długo i szczęśliwie.
Tak na marginesie Wezen - przeczytałem Twoją notkę i zasmuciła mnie trochę z powodów których nie będę opisywał a jednocześnie natchnęla nadzieją .Chyba mamy to samo ... kobietom wolno więcej. O ile mamy do czynienia z Kobietami a nie wyrobami kobietopodobnymi...Tak też bywa))
sand
4571164
sand 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Pią Sie 03, 2007 11:54
Posty: 388
Skąd: Osowa

PostWysłany: Pon Sie 12, 2013 23:21    Temat postu: Re: Kronika wydarzeń ..."Stylowych"

Wezen - ok zostaw te śmieci i popatrz w niebo...
Mamy Perseidy ... rój meteorów około 100 na godzinę . Przeszywają ten nasz nieboskłon stanowiąc temat astrologom , wróżbitom i ciekawskim... Nie są niczym niezwyklym. To obiekty wielkości ziarka piasku wpadające do naszej atmosfery. Pozostawiają na niebie niezwykle efektowne smugi . Ktoś nazwał je spadającymi gwiazdami....))) Gwiazdy nie spadają ... są stabilne .. od wieków...Mają swój"osobisty" wiek i trajektorię po której poruszają się w tej swojej galaktyce .... i tyle...)))
sand
4571164
sand 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Pią Sie 03, 2007 11:54
Posty: 388
Skąd: Osowa

PostWysłany: Czw Sie 22, 2013 16:11    Temat postu: Re: Kronika wydarzeń ..."Stylowych"

Dzisiaj rano , o siódmej , obudził mnie hałas . Pod balkonem stał wielki bialy samochód , warczał i zgrzytał . Na pewno przygotowywał się do operacji pobrania śmieci . I rzeczywiście .. paru dzielnych ludzi chwyciło stojący na posesji przy Dionizosa wielki zielony pojemnik , zaczepiło go na uchwytach i zawartosć jego wyladowała we wnętrzu tego samochodu. Fajnie - pomyślałem , nareszcie ktoś zapanował nad tym bałaganem ...
Dwu z tych ludzi weszlo na nasz teren - posiłowali się z pozamykanymi drzwiami pomieszczeń na śmieci i ... poszli sobie . Kierowca cały czas dzielnie konferował z kims przez komórkę. Odjechali . Po drodze wzięli coś tam z Dionizosa , ale wybiórczo - jeden albo dwa pojemniki.
O 11 30 pijam kawę...)) I uszom nie wierzę ... dobiegł mnie znajomy dźwięk. Stał znowu ... w tym samym miejscu , biały , warczacy i zgrzytajacy.
Ale tam byli inni ludzie. Tak samo dzielnie złapali ten wielki zielony pojemnik z Dionizosa, zaczepili i ... był pusty i nic nie wleciało do wnętrza..))
Patrzyłem co będzie dalej. Kierowca przez komórkę wykłócał się z kimś tam. Dwu czy trzech poszło do nas ale zaraz wrócili . Odjechali...
O 14 w garażu naprawiałem pompę jednego z kotłów i.....))) Poslyszałem znajomy dźwięk . Stał znowu ... jeszcze inny , biały z inną ekipą.
Chwycili raźnie ów znany nam wielki zielony pojemnik , podczepili i słyszałem ze coś tam z niego wypadło , pewnie coś ktoś wrzucił.
Wystraszyłem się .... jakieś deja-vu ??? . Czy może ze mną coś nie w porzadku??? Podszedłem do kierowcy - prowadzil jakaś niezwykle emocjonalną rozmowę przez komórkę , gestykulował , wrzeszczał . Ale uchylił szybę ... spytałem czy maja do nas klucze ?? Tak mamy...
A wiecie gdzie te pomieszczenia ?? No mniej więcej ... Wjechali na nasze Osiedle i zaczęli wystawiać te pojemniki ze smieciami. Mokre , suche ..
wszystko razem. Nie mogłem już na to wszystko patrzeć i sobie odszedłem. Nie wiem co wzięli i skąd..
sand
4571164
LoneWolf 
   

VIP


Wiek: 52
Dołączył: Wto Lip 17, 2007 11:21
Posty: 1023
Skąd: Gdańsk-Osowa

PostWysłany: Nie Sie 25, 2013 19:33    Temat postu: Re: Kronika wydarzeń ..."Stylowych"

Nic nie mozemy jak rozumiem w tej sprawie zmienić.
Nam zmienili... na lepsze Evil or Very Mad

_________________
mądrości sobie i Wam życzę...
Pozdrawiam LoneWolf
sand 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Pią Sie 03, 2007 11:54
Posty: 388
Skąd: Osowa

PostWysłany: Nie Wrz 01, 2013 17:36    Temat postu: Re: Kronika wydarzeń ..."Stylowych"

Ależ możemy ... przynajmniej spróbować . Np okazać protest i nie zapłacić - za usługę która jest wykonywana niedbale , nieterminowo , a czasem nie jest wykonywana - co tam czasem .. często. Denerwuje mnie to ze zamiast rzeczowych rozmów , ustaleń i wykonania tychże wymyślono zasypywanie się mailami , z których od lat już nic nie wynika . Ale jakie to wygodne - wszyscy mają problem z głowy ... wysłaliśmy maila i OK...))) A my do was ... i też OK ...)))) I ten słowotok kwitnie ... sam czasem biorę w tym udział - takie czasy..)) I te maile tak krążą a coraz mniej decyzji , a czas na ich realizację wydłuża się w nieskonczoność. Nie dlatego ze ich nadawcy czy odbiorcy to ludzie źli czy niezaradni. Ten system tak działa . Mistrzowie pisania maili potrafią kazdy problem zwekslować dla realizacji swoich spraw. Poodwracać pojęcia , zagmatwać sprawy, napisać pseudowyjaśnienia.... komputery wszystko przyjmą. A jak dostaniemy takiego maila - to my wtedy im... a oni znowu nam ... oooo wtedy my im z grubej rury .. a oni znowu swoje...))) Nie piszę konkretnie o naszym Osiedlu bo nie uczestniczę w wymianie maili ale znam masę takich spraw z życia codziennego..)))
Ja się dziwię jednej rzeczy - mamy potężny oręż w postaci KASY . Logika powinna być prosta , umowa o dzieło , wykonanie - odebranie wykonanej pracy przez właściciela i zapłata zgodna z umowa. Dlaczego nikt nie potrafi tego zrealizować ???? Przy takim kryzysie i bezrobociu ???
i tym pytaniem na dzisiaj kończę i pozdrawiam tych co to czytają )))
sand
4571164
sand 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Pią Sie 03, 2007 11:54
Posty: 388
Skąd: Osowa

PostWysłany: Czw Wrz 12, 2013 0:36    Temat postu: Re: Kronika wydarzeń ..."Stylowych"

I znowu jesienny marazm .. jak 4 lata temu. Tak to zacząłem. Jak te lata leca))) Na krzakach róż które posadziłem za chwilę pękną piękne jesienne pąki. Niektóre już są , inne będą ..Drugie kwitnienie...Tak czasem sobie myślę .. kto to ogląda i kiedy i po co?? Zaganiani , zapędzeni tymi swoimi obowiązkami gubimy wszystko co daje nam natura. Naprawdę radzę chwilkę refleksu , zadumy , szacunku dla czyjejś pracy . To czyni człowieka jakimś lepszym. I co tu więcej napisać ???
Wiem że nikogo nie zmienię . Ze cham pozostanie chamem , dureń durniem , średniak ... sredniakiem ..))) Ale ja po prostu mam nadzieję ( a ta umiera ostatnia)
że kedyś większosć z Was weźmie sobie do serca te wszystkie Osiedlowe sprawy. Tu żyjemy , mieszkamy, chcielibyśmy aby to wszystko było zgodne z naszymi oczekiwaniami. Zachęcam dlatego do rozmowy - bez niej nie ma mowy o czymkolwiek..))) I to jest apel - przyznam rozpaczliwy do wszystkich zaglądających tutaj
sand
4571164
Charlieshe 
   

VIP


Wiek: 47
Dołączył: Śro Sie 29, 2007 15:42
Posty: 566
Skąd: osowa

PostWysłany: Czw Wrz 12, 2013 13:24    Temat postu: Re: Kronika wydarzeń ..."Stylowych"

sand napisał:
I znowu jesienny marazm .. jak 4 lata temu. Tak to zacząłem. Jak te lata leca))) Na krzakach róż które posadziłem za chwilę pękną piękne jesienne pąki. Niektóre już są , inne będą ..Drugie kwitnienie...Tak czasem sobie myślę .. kto to ogląda i kiedy i po co?? Zaganiani , zapędzeni tymi swoimi obowiązkami gubimy wszystko co daje nam natura. Naprawdę radzę chwilkę refleksu , zadumy , szacunku dla czyjejś pracy . To czyni człowieka jakimś lepszym. I co tu więcej napisać ???
Wiem że nikogo nie zmienię . Ze cham pozostanie chamem , dureń durniem , średniak ... sredniakiem ..))) Ale ja po prostu mam nadzieję ( a ta umiera ostatnia)
że kedyś większosć z Was weźmie sobie do serca te wszystkie Osiedlowe sprawy. Tu żyjemy , mieszkamy, chcielibyśmy aby to wszystko było zgodne z naszymi oczekiwaniami. Zachęcam dlatego do rozmowy - bez niej nie ma mowy o czymkolwiek..))) I to jest apel - przyznam rozpaczliwy do wszystkich zaglądających tutaj
sand


Ja oglądam, uśmiecham się do nich i zwracam na nie uwagę mojej córce, ilekroć wychodzi na rower.. ale nie zawsze da się te dzieci upilnować Sad

..ale tak.. niestety, każdy ma swoje sprawy na głowie, poza tymi, którzy mają na swojej głowie sprawy innych Mr. Green . Dzień jest krótki a rzeczy do załatwienia mnóstwo. W zasadzie ja to już gonię własny ogon. Ale przynajmniej coś sie dzieje.. Wpadam po pracy, szybki obiad, zajęcia 'poza lekcyjne' i wracam do domu po zmroku, żeby zalec na kanapie z książką, albo aparatem fotograficznym Smile

Jedyne o czym myślę w temacie osiedla, to, że bardzo dobrym pomysłem byłoby zrobienie dla dzieci placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. Te dzieci wystają na chodniku przed domem, dlatego, że im się obecny plac zabaw nie podoba.. wiem, bo pytałam. Jedna rozklekotana huśtawka i zapuszczona piaskownica.. Chyba dzisiaj dzieci oczekują czegoś więcej.. a jest ich dużo - tych dzieci - i będzie pewno jeszcze więcej Rolling Eyes

Na temat oczekiwań wypowiadać się nie będę Smile
W każdym razie z obserwacji wnioskuję, że skoro sąsiedzi sobie 'dzień dobry' nie mówią, to na co możemy liczyć? Wink

_________________
'Świat należy do odważnych, nie dużych'
wezen1 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Paź 30, 2012 19:31
Posty: 151
Skąd: Gdańsk - Osowa

PostWysłany: Czw Wrz 12, 2013 18:56    Temat postu: Re: Kronika wydarzeń ..."Stylowych"

witam)
Przepraszam ze się wtrącę ale były rózne propozycje odnośnie urządzenia placu zabaw. Od zbudowania tam tanim kosztem boiska do mini-golfa
(świetna gra) - do postawienia jakiegoś pawiloniku , ażurowego by dzieci znalazly w nim miejsce do zabawy. Ze stołem i ławkami. Niestety gdzieś te propozycje przepadły(((( Jedną huśtawkę musialem rozebrać bo grozila zawaleniem (((( Jedyne co tym dzieciom pozostało to wylegiwanie się na brudnych podłogach klatek schodowych ( jak rodzice i opiekunowie mogą na to patrzeć??????) , mazanie chodników i ścian kredkami i rozjeżdżanie zieleni (((((( ale... jest już trochę lepiej jak bylo - widocznie cześć z nich wzięla sobie na powaznie moje prośby by to wszystko trochę szanować....może??))
sand 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Pią Sie 03, 2007 11:54
Posty: 388
Skąd: Osowa

PostWysłany: Śro Wrz 18, 2013 23:06    Temat postu: Re: Kronika wydarzeń ..."Stylowych"

...zdarzyła się tragedia..Panie Mac. ... przychodzimy, odchodzimy , nic nie jest w stanie zmienić tego porządku .
Nikt nie wie komu bije dzwon..Pozostajemy wraz z Panem w wielkim smutku . Nic więcej nie wolno mi napisać....
sand
4571164
sand 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Pią Sie 03, 2007 11:54
Posty: 388
Skąd: Osowa

PostWysłany: Czw Wrz 26, 2013 23:24    Temat postu: Re: Kronika wydarzeń ..."Stylowych"

Był dość późny wieczór, chłodnawy i mroczny - rozświetlony tymi naszymi resztkami lamp. Nie wiem .. coś zagoniło mnie na środek tego naszego Osiedla . Zawsze stanowić dla mnie będzie jakiś niewypał .. parking , rynek , deptak..??? I tam pojawił się samochód policyjny. Jechał powoli , majestatycznie - jakby coś sprawdzał. Zatrzymał się i zgasił światła. Wiedziony obywatelskim poczuciem obowiązku podszedłem i grzecznie zapytałem czy w czymś pomóc?? Szyba powoli poszła na dół . Bo co .. usłyszałem. Bo to teren prywatny....Poczułem utkwione we mnie spojrzenia...
Bo co.... jeszcze raz ....Chciałem odpowiedzieć bo g...... ale z tego już dawno wyrosłem ))) Szyba poszła do góry i odjechali majestatycznie.
Ok - ja jestem za tym aby aby wpadali tu czasem. Ale... Było parę spraw kiedy byli proszeni o interwencję . I co ..??? Odmówili bo to ))))teren prywatny
i tyle ))
4571164
Odpowiedz do tematu Strona 6 z 8 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama