portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Stylowe - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Stylowe - Sprawy osiedlowe » Forum » Kronika wydarzeń ..."Stylowych"
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Kronika wydarzeń ..."Stylowych"

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
sand 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Pią Sie 03, 2007 11:54
Posty: 388
Skąd: Osowa

PostWysłany: Pią Lis 27, 2009 23:55    Temat postu: Kronika wydarzeń ..."Stylowych"

witam - jesienny marazm , nic nie dzieje się godnego uwagi na forum ani w realu))) Tylko ktoś skasował 2 slupki parkingowe i dziury po nich straszą jak po wyrwanych zębach... Aha prawie widzialem jak to było.
Dwu dżentelmenów zajechało , skasowało , wyszło z autka drapiac się po głowach . Obejrzeli swoje autko , potem wymowne spojrzenia na rzad naszych okien ..... i odjechali. Chyba to byla jakaś ekipa remontowa z Tow. Ziems. ale nie jestem pewien. Co jeszcze ??)) aha - jedna noc była przerąbana - ktoś czegoś nie umocował w zapowiadaną wichurę i waliło jak w patelnię)))) Nie wiem jakaś blacha czy antena ....co jakiś czas zasypialem myślac ze to koniec ale nie - waliło z różną czestotliwością ))))
A sprawy administracyjne ?? ... aha też - dostalem pismo że mam niedopłatę za wodę 37 zl - ok myslę - zapłaciłem przez net. Guzik - po 2 dniach dostalem pismo ze mam nadpłatę 167 zł )))) - tez za wodę .
Trzecie pismo obwieszcza ze nie mam zadnej nadpłaty ))))
Wyciagnąlem z barku coś i czekam na dalszą korespondencję
i to by byló na tyle pozdrawiam sand ))
4571164
sand 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Pią Sie 03, 2007 11:54
Posty: 388
Skąd: Osowa

PostWysłany: Sob Lis 28, 2009 23:19    Temat postu: Re: Kronika wydarzeń ..."Stylowych"

witam - no i dzień jakoś przeleciał , ktoś chorował, ktoś się pokłócil z kimś , ktoś coś wypił ( myślę że malolaty nie czytaja tego)))
Aha - ktoś pół dnia stukał i szlifował , ale niech mu tam będzie))))
Ktoś z fasonem zajechał , parę piesków wysikało sie na roślinki ....
I o czym tu pisac ??))))
pozdrawiam sand)))
4571164
sand 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Pią Sie 03, 2007 11:54
Posty: 388
Skąd: Osowa

PostWysłany: Pon Lis 30, 2009 23:25    Temat postu: Re: Kronika wydarzeń ..."Stylowych"

witam ))
No i mamy Andrzejki - wszystkim nosicielom tego sympatycznego imienia
składam najlepsze życzenia Zdrowko )))). Cisza i spokój na Osiedlu , ekipa remontowa dziala prawie bezszelestnie , "zanieczyszcza " - prawie wogóle i wygląda na to ze swoją robotę zrobi dobrze. Chcialoby się powiedziec - sielanka ))))))) . Tylko to parkowanie rzekłbym niefrasobliwe , ciężko przemieścić się tym nieszczęsnym odcinkiem naszej...??? wspólnej....??? ulicy czy jak tam nazwać ten kawałek jezdni chyba bez nazwy jakiejś. Ja rozumiem ze klopoty dnia codziennego przysłaniają czasem rozum i poczucie przyzwoitości ale zeby aż tak by porzucać swe autko byle gdzie....????))))))
pozdrawiam rozkoszując sie starą poczciwą Glenlivet ( Pure single malt)))
sand
4571164
LoneWolf 
   

VIP


Wiek: 52
Dołączył: Wto Lip 17, 2007 11:21
Posty: 1023
Skąd: Gdańsk-Osowa

PostWysłany: Wto Gru 01, 2009 0:00    Temat postu: Re: Kronika wydarzeń ..."Stylowych"

Nowy wątek widzę Cool

to swoje trzy grosze dorzucę do tej sielanki... Sad
Nic z kranów nie leci od godziny - pewnie zaraz ogrzewanie siądzie.

Zobaczymy jak administrator do sprawy podejdzie.
Ostatnio się dowiedziałem, że to moja wina, ponieważ... włączałem światło na klatce Rotfl

_________________
mądrości sobie i Wam życzę...
Pozdrawiam LoneWolf
sand 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Pią Sie 03, 2007 11:54
Posty: 388
Skąd: Osowa

PostWysłany: Wto Gru 01, 2009 15:48    Temat postu: Re: Kronika wydarzeń ..."Stylowych"

witam)
O poranku pobiegłem do łazienki , otworzyłem kran i woda poleciala jak zwykle...))).Nie uda się nam w takim razie jeszcze dzisiaj przetestowac domniemanych a na pewno niecnych zachowań ( wg Lone ) zachowań administracji czy tez zarzadu ... nie wiem .....))) Z drugiej strony rozumiem ze żal Lone ma jakieś głeboko uzasadnione podstawy ale radykalizm podejrzeń do niczego dobrego nie prowadzi.....
co konstatuje ze smutkiem wyczekujacy "godziny admiralskiej "
sand
ps. godz. admir. to pora w tradycji marynarskiej gdy po zachodzie slonka można sięgnąc po szklaneczkę ....))))
4571164
LoneWolf 
   

VIP


Wiek: 52
Dołączył: Wto Lip 17, 2007 11:21
Posty: 1023
Skąd: Gdańsk-Osowa

PostWysłany: Wto Gru 01, 2009 21:38    Temat postu: Re: Kronika wydarzeń ..."Stylowych"

oj Sand, Sand - rankiem to już tylko breja maści kości słoniowej, przy najlepszych chęciach opisu tego zjawiska, została Ci ino do konsumpcji...
Hyhy


Wieczorami Ci u nas najciekawiej bywa, ale na to trza łba trzeźwego Wink
chociaż może i po Twojemu lepiej...


PS. tylko się za tego łba nie obraź...

_________________
mądrości sobie i Wam życzę...
Pozdrawiam LoneWolf
sand 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Pią Sie 03, 2007 11:54
Posty: 388
Skąd: Osowa

PostWysłany: Wto Gru 01, 2009 22:24    Temat postu: Re: Kronika wydarzeń ..."Stylowych"

Lone - przyjacielu niewiele zrozumiałem , jeśli moglbyś inaczej to opisać - będę zobowiązany
sand)))
4571164
LoneWolf 
   

VIP


Wiek: 52
Dołączył: Wto Lip 17, 2007 11:21
Posty: 1023
Skąd: Gdańsk-Osowa

PostWysłany: Śro Gru 02, 2009 0:24    Temat postu: Re: Kronika wydarzeń ..."Stylowych"

Uprzejmie proszę:

LoneWolf napisał:
oj Sand, Sand - rankiem to już tylko breja maści kości słoniowej, przy najlepszych chęciach opisu tego zjawiska, została Ci ino do konsumpcji...
Hyhy

wody nie było w nocy - rano już była na szczęście, ale jej konsystencja, kolor i zapach niekoniecznie wskazywały, że to woda.

LoneWolf napisał:
Wieczorami Ci u nas najciekawiej bywa, ale na to trza łba trzeźwego Wink
chociaż może i po Twojemu lepiej...

W nocy się dzieje najwięcej: awarie wody, prądu, ogrzewania. Nie ma do kogo zgłaszać. Jak się zadzwoni do administratora to Ci np. może powiedzieć, że ma Cie w d..... bo Twoi sąsiedzi nic jej nie mówili... więc nic nie zrobi.
Trzeba sobie golnąć ku pokrzepieniu ducha i ciała.

LoneWolf napisał:
PS. tylko się za tego łba nie obraź...

tego chyba nie muszę Very Happy

_________________
mądrości sobie i Wam życzę...
Pozdrawiam LoneWolf
sand 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Pią Sie 03, 2007 11:54
Posty: 388
Skąd: Osowa

PostWysłany: Śro Gru 02, 2009 10:53    Temat postu: Re: Kronika wydarzeń ..."Stylowych"

witam))
brak wody w nocy dotknąl podobno całej dzielnicy a jej parametry po ponownym uruchomieniu są podobne wszędzie ,zaden admin nic tu nie zrobi. Co do sprawy wydarzeń nocnych trudno mi coś powiedziec bo na ogoł sypiam "w ta pora" ))))))) Tak sobie myślę że do wydarzeń gwaltownych - typu uszkodzeń budynkow, pozarów , zalewania pomieszczen powinny być wzywane odpowiednie slużby a nie administracja .Z awariami drobnymi typu brak pradu czy ogrzewania , wody , można poczekać do rana przy obecnych temp.Żadnych słuzb ratunkowych nie uruchomi zaden admin w takich wypadkach.
Można ewentualnie dodać taki punkt w umowie z admin. ale bedzie to trudne i kosztowne
Można stworzyć taką uslugę wewnatrz osiedla - naprawa drobnych awarii elektrycznych czy wod. kan , ogrzewania jest banalnie prosta i na pewno wielu z nas poradziłoby sobie z nimi ( na czele z niejakim sandem )))))
pozdrawiam .... sand))
4571164
LoneWolf 
   

VIP


Wiek: 52
Dołączył: Wto Lip 17, 2007 11:21
Posty: 1023
Skąd: Gdańsk-Osowa

PostWysłany: Śro Gru 02, 2009 12:10    Temat postu: Re: Kronika wydarzeń ..."Stylowych"

Ad. braku wody - o tym właśnie mówię Sand. Nie idzie mi o sprawę tym razem, tylko opierając sie na długiej historii kontaktów z administratorem, idzie mi o kompletne lekceważenie ludzi. Tym razem to faktycznie nie ich wina, ale to nie zmienia postaci rzeczy. Przynajmniej na razie.
Może z czasem waga z bezczelności i arogancji przesunie się na wypełnianie umowy i pracę, ale szczerze wątpię, że to jest możliwe z tą firmą.

Ad. Zgłoszeń do admina - za to biorą pieniądze. Ja bym chętnie sam sobie sprawy naprawiał, ale skoro biorą i podpisali umowę to niech się z tego wywiązują i basta a nie olewają sprawę po całości.
Widzę, że jeszcze nie miałeś do czynienia z naszą "kompetentną" panią Basią od niczego - naszą "gołębicą"?!?! Twisted Evil
Przyjdzie czas i na Ciebie, oj przyjdzie. Nie życzę Ci tego... ale.


Cytat:
Można stworzyć taką uslugę wewnatrz osiedla - naprawa drobnych awarii elektrycznych czy wod. kan

Wybacz, ale teraz ja nie rozumiem - o czym Ty mówisz?!?!
Wszystko to ma zapewnić administrator za konkretną kasę (zatrudnia konserwatora) zgodnie z umową.
Wejść do kotłowni Ci nie wolno - na marginesie p. Basia też rzadko tam bywa nawet duchem, niestety....

PS. Jeszcze taka sprawa: celem wyjasnienia - zlekceważone zgłoszenia o których pisałem w poprzednim poście dotyczyły sytuacji, która trwała przez dwie doby Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
a nie jednorazowo w nocy.



A deszcz pada i pada i smutna ta pogoda w grudniu tego roku mocno... Zdegustowany

_________________
mądrości sobie i Wam życzę...
Pozdrawiam LoneWolf
sand 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Pią Sie 03, 2007 11:54
Posty: 388
Skąd: Osowa

PostWysłany: Czw Gru 10, 2009 12:24    Temat postu: Re: Kronika wydarzeń ..."Stylowych"

witam)
Nie dzieje się wiele ( w tym nurcie widzialnym )))) i to pewnie dobrze.
Co mi jedynie utkwiło w pamięci to widok kolorowych plam na chodniku przy jednej z klatek.Nic nowego , graffiti tworzono juz w starozytności)))
Były uzewnętrznieniem czyjejś frustracji,walki politycznej czy też wyznaniem uczuć. Te na w/w chodniku są niczym , kolorowymi plamami.
Nie namalowały ich dzieci a ich Mama czy też opiekunka , by czymś te dzieci zainteresowac. Te dzieci pobrały naukę , nie pierwsza podejrzewam , jak nalezy się zachowywac. One będą myśleć ze mazanie po murach , chodnikach itd. nie jest czymś nagannym ..... tak jak jazda rowerami po trawnikach , krzewach. Puszczanie piesków luzem i td i td.
Kiedyś w rozmowie pewna Pani powiedziala mi ze pies po prostu im ucieka. Nie wiem...? Forsuje troje zamkniętych drzwi ...??)))))
i tyle sand )))
4571164
sand 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Pią Sie 03, 2007 11:54
Posty: 388
Skąd: Osowa

PostWysłany: Czw Gru 17, 2009 17:43    Temat postu: Re: Kronika wydarzeń ..."Stylowych"

witam)
Dzisiaj to już zima na poważniej .
I od rana nawalil nam piec CO. Zadzwoniłem do Actum i otrzymalem grzeczną odpowiedź ze telefony do serwisu kotlowni sa na klatkach schodowych w stosownej gablotce. Nie omieszkalem skorzystać z tej informacji i dokonalem zgloszenia o awarii....
Wciągu 2 godz awaria zostala usunięta ( wymiana uszkodzonych elementow sterowania zapł) ku naszemu zadowoleniu )))))
Pozostaly mi jednak pewne wątpliwości ....
Czy w wypadku innych usterek, awarii - generalnie czegoś co naszym zdaniem wymaga naprawy też uruchamiamy taką sciezkę ???
Tzn. dzwonimy gdzie trzeba - przyjeżdzają , robią i cześc....???)))))
Czy istnieje jakiś katalog usterek o ktorych usunięciu decydujemy indywidualnie czy tez robimy to w porozumieniu z Zarzadem??
sand...)
4571164
LoneWolf 
   

VIP


Wiek: 52
Dołączył: Wto Lip 17, 2007 11:21
Posty: 1023
Skąd: Gdańsk-Osowa

PostWysłany: Czw Gru 17, 2009 22:00    Temat postu: Re: Kronika wydarzeń ..."Stylowych"

jest:
Cytat:
Zarzadem


powinno być:
administratorem

PS. naprawdę miło mieć świadomość, że mimo wszystko warto walczyć o normalność!
Razz Ok! Hurra Super

_________________
mądrości sobie i Wam życzę...
Pozdrawiam LoneWolf
sand 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Pią Sie 03, 2007 11:54
Posty: 388
Skąd: Osowa

PostWysłany: Czw Gru 17, 2009 22:43    Temat postu: Re: Kronika wydarzeń ..."Stylowych"

nie - to nie administrator decyduje o usuwaniu usterek a MY
a nas reprezentuje Zarząd
pozdrawiam ...)))
4571164
LoneWolf 
   

VIP


Wiek: 52
Dołączył: Wto Lip 17, 2007 11:21
Posty: 1023
Skąd: Gdańsk-Osowa

PostWysłany: Czw Gru 17, 2009 23:26    Temat postu: Re: Kronika wydarzeń ..."Stylowych"

Mylisz się.
Wybór punktów umowy - za kryterium przyjąłem sprawę zgłoszeń i usterek:

Wspólnota powierza a Administrator przyjmuje obowiązki administrowania nieruchomością wspólną (w rozumieniu art 3 ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali - tekst jednolity: Dz.U. z 2000 r. Nr 80, póz. 903) położoną w Gdańsku przy ulicy xxx (wyciąłem) zwaną w dalszej części niniejszej umowy nieruchomością wspólną.

§2
1. Administrator zobowiązuje się do administrowania nieruchomością wspólną z należytą starannością w sposób, który zapewni Wspólnocie prawidłowe i zgodne z prawem funkcjonowanie.
2. Zakres czynności administrowania obejmuje (załączam wybrane):

c) zawieranie, po uzyskaniu akceptacji Zarządu Wspólnoty, w imieniu i na rzecz Wspólnoty umów związanych w szczególności z:
zaopatrzeniem w wodę, zaopatrzeniem w energię elektryczną, zaopatrzeniem w gaz, (...)

f) bieżący nadzór nad należytym wykonywaniem umów o świadczenie usług utrzymania czystości, odśnieżania i pielęgnacji zieleni na całym terenie nieruchomości wspólnej (w szczególności klatek schodowych, korytarzy piwnicznych, hali garażowej i innych części budynków służących do wspólnego użytku właścicieli lokali, wiat śmietnikowych, chodników, drogi wewnętrznej i innych traktów komunikacyjnych, miejsc parkingowych,
placu zabaw, małej architektury i terenów zielonych); w ramach bieżącego nadzoru Administrator nie jest zobowiązany do codziennych wizyt na nieruchomości a jedynie wynikających ze zgłoszeń mieszkańców oraz dyżurów, o których mowa w § 2 ust 4 pkt. a) i b). (to są punkty odnośnie list mieszkańców)

g) bieżący nadzór nad użytkowaniem obiektów budowlanych w rozumieniu art. 3 pkt l ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (tekst jednolity: Dz.U. z 2000 r. Nr 106, póz. 1126 z późn. zm.) na terenie nieruchomości wspólnej w sposób zgodny z ich przeznaczeniem i wymaganiami ochrony środowiska oraz utrzymywaniem w należytym
stanie technicznym i estetycznym celem niedopuszczenia do nadmiernego pogorszenia ich właściwości użytkowych i sprawności technicznej,
w szczególności w zakresie związanym z wymaganiami, o których mowa w art. 5 ust. l pkt 1-7 ustawy - Prawo budowlane.
Administrator zobowiązuje się do wykonywania bieżącej zwyczajowo przyjętej konserwacji obiektów budowlanych, w szczególności budynków, urządzeń i instalacji w obrębie nieruchomości wspólnej, przygotowywania i przedkładania Zarządowi założeń oraz prowadzenia, na podstawie uchwał Wspólnoty, prawidłowej
gospodarki remontowo-budowlanej, realizacji planu remontów zatwierdzonego przez zebranie właścicieli lokali, organizowania remontów oraz usuwania poważniejszych usterek i awarii
w oparciu o konkurs co najmniej trzech ofert zatwierdzany przez co najmniej dwóch członków Zarządu Wspólnoty; koszty remontów, konserwacji i usuwania
awarii obciążają Wspólnotę,

l) usuwanie na koszt Wspólnoty stwierdzonych uszkodzeń oraz uzupełnienie braków, które mogłyby spowodować zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska, a w szczególności katastrofę budowlaną, pożar, wybuch, porażenie prądem elektrycznym albo zatrucie gazem, w czasie lub bezpośrednio po przeprowadzonej kontroli stanu technicznego obiektów budowlanych lub ich części,

t) Administrator zobowiązuje się do odpowiedzi członkowi wspólnoty na zadane pytanie lub zgłoszoną awarię w terminie 24 godzin w dni robocze od uzyskania danej informacji. Jeżeli informacja od członka wspólnoty została przekazana w dzień wolny od pracy odpowiedź nastąpi w pierwszym dniu roboczym przypadającym po dacie zgłoszenia.

bb) dochodzenie w imieniu Wspólnoty od dewelopera i innych podmiotów bądź ich następców prawnych roszczeń z tytułu gwarancji, rękojmi i ogólnej odpowiedzialności kontraktowej związanych z obiektami budowlanymi na terenie nieruchomości wspólnej oraz świadczeniami zapewniającymi prawidłowe funkcjonowanie Wspólnoty, z wykluczeniem reprezentacji Wspólnoty w ramach postępowania sądowego,

to też jest ciekawe: Hyhy
4. W ramach czynności wykonywanych przez Administratora:

a) wyznaczony przez Administratora pracownik „Opiekun Wspólnoty" będzie dyżurowała na terenie nieruchomości wspólnej l raz w tygodniu w wymiarze co najmniej l godziny, w terminie uzgodnionym z Zarządem Wspólnoty. Administrator zapewnia Opiekunowi Osiedla i ponosi koszty utrzymania technicznych środków łączności umożliwiających właścicielom lokali kontakt z Opiekunem Osiedla przez całą dobę,
b) Konserwator winien dokonywać przynajmniej cotygodniowego przeglądu konserwatorskiego nieruchomości wspólnej. Administrator zapewnia Konserwatorowi i ponosi koszty utrzymania technicznych środków łączności umożliwiających właścicielom lokali kontakt z Konserwatorem przez całą dobę.
c) Raz na kwartał będą odbywały się spotkania Zarządu wspólnoty z jednym z Dyrektorów firmy ACTUM s.c.

5. Zakres prac konserwatora (konserwacja) obejmuje prowadzenie zwyczajowo przyjętej bieżącej konserwacji oraz usuwanie drobnych usterek i awarii obiektów budowlanych na terenie nieruchomości wspólnej, a zwłaszcza budynków oraz instalacji i urządzeń technicznych w częściach wspólnych nieruchomości umożliwiających właścicielom lokali
prawidłowe korzystanie z oświetlenia, ogrzewania lokali, ciepłej i zimnej wody, domofonów oraz pozostałych urządzeń i instalacji znajdujących się na terenie nieruchomości wspólnej niewymagających specjalistycznego serwisu lub uprawnień,
6. Administrator zobowiązuje się, że Konserwator będzie w możliwie najkrótszym czasie usuwał zgłoszone usterki i awarie.

2. W uzasadnionych wypadkach Administrator może wystąpić do Zarządu Wspólnoty o udzielenie pisemnego pełnomocnictwa do dokonania określonych czynności, w szczególności wskazanych w § 2 niniejszej umowy.

_________________
mądrości sobie i Wam życzę...
Pozdrawiam LoneWolf
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 8 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama