portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Stylowe - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Stylowe - Sprawy osiedlowe » Forum » List otwarty w sprawie wody i opłat za wodę....
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

List otwarty w sprawie wody i opłat za wodę....

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
wezen1 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Paź 30, 2012 19:31
Posty: 151
Skąd: Gdańsk - Osowa

PostWysłany: Pią Lut 14, 2014 19:56    Temat postu: List otwarty w sprawie wody i opłat za wodę....

To co mam do powiedzenia z wielu powodów postanowiłem napisać w formie listu otwartego - do właścicieli udziałów Stylowego , zarządu i administratora. Płacimy za wskazania naszych liczników + 25% .. To dużo . Zadałem sobie trochę trudu i dzisiaj odczytałem wskazania liczników ... tylko saurowskich. Tzn tych na podstawie których nas rozliczają . Te nasze mieszczące się na klatkach schodowych .. nie biorę pod uwagę. Aby była jasność . I co mi wyszło..?? Nr 14, 16, 18 , 20, 22, 24, 42, 44.... zużywają po 40 - 43 m3 wody za okres od 1 stycznia do 14 lutego 2014 roku.Średnio wypada to po 10 - max 11 m3 wody na mieszkanie . Nr od 26 do 54 z wyłączeniem nr 42 i 44 które maja swoje liczniki zużywają średnio około 20 m3 wody na mieszkanie. One tkwią na jednym centralnym liczniku wody. To absurd - nic nie wskazuje na to by mieszkańcy tych domów zużywali dwa razy więcej wody ... średnio. Są dwie możliwości - przeciek albo błędne wskazania licznika . Licznik został wymieniony na nowy jesienią.
Dalej pokazuje co pokazywał. Przeciek wg mnie mało prawdopodobny - na odcinku 150m musialoby wyciekać setki ton wody byłby jakiś ślad...Moje indywidualne możliwosci zbadania sprawy wyczerpały się . Jestem sam. To duze Osiedle , duzo liczników , rur , możliwości.Stąd ten list . I mozliwości zarządu czy administracji też są niewielkie.. Potrzebna jest jakaś akcja całego Osiedla .Jakaś decyzja - co robić z tym fantem ??
wezen1 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Paź 30, 2012 19:31
Posty: 151
Skąd: Gdańsk - Osowa

PostWysłany: Pią Lut 14, 2014 22:10    Temat postu: Re: List otwarty w sprawie wody i opłat za wodę....

Jeszcze jedno - aby było całkiem jasno .. co kwartał wrzucamy w błoto około 5000 zł . Moze warto poświęcić jakąś sumę by sprawę wyjaśnić definitywnie ???
Ika_123 
   

Nowy na forum


Dołączył: Czw Sty 30, 2014 12:40
Posty: 3
Skąd: Gdańsk Osowa

PostWysłany: Nie Lut 16, 2014 23:09    Temat postu: Re: List otwarty w sprawie wody i opłat za wodę....

Podobny temat w innej wspólnocie...
.....
"W mojej wspólnocie mieszkaniowej były problemy z różnicą wskazań między
wodomierzem głównym a domowymi. Różnicę pokrywali lokatorzy odpowiednio do swojego zużycia. Ale że różnice robiły się coraz większe zleciliśmy kontrolę
wodomierza głównego. Najpierw było wymienione wszystkie wodomierze domowe na nowe. Kontrole wykazały że wodomierz główny dość sporo zawyża. Po badaniach w urzędzie miar i wag, które stwierdziły zbyt duży błąd wodomierza skierowaliśmy pismo do wodociągów o zwrot wpłat z tytułu różnic od początku założenia tego wodomierza. O dziwo wodociągi zwróciły pieniądze....,.


Wiem, ze wodomierz główny jest nowy...Pytanie czy nowy= dobrze działający....? Moze badanie sprawności/ poprawności pomiaru wodomierza głównego to jest jakiś pomysł (o ile juz nie zastosowany) ?
Pzdr
wezen1 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Paź 30, 2012 19:31
Posty: 151
Skąd: Gdańsk - Osowa

PostWysłany: Pon Lut 17, 2014 9:21    Temat postu: Re: List otwarty w sprawie wody i opłat za wodę....

Oczywiście że wszystkie nasze indywidualne wodomierze zostały wymienione na nowe. Na nowy został wymieniony wodomierz obsługujący 52 mieszkania.Początkowo róznica wskazań spadła do 14 % a potem rośnie do 25%. Piszę o ostatnim odczycie z 31 grudnia.
Sytuacja taka trwa od 5 -6 lat!!!!!!!!!! Nikt nie umie jej rozwiązać . I tak prawdę mówiąc nikomu specjalnie nie przeszkadza. Nie slyszałem by ktoś walnąl pięscią w stół i powiedział dość tego...)) Większości to wszystko nie interesuje. Nie potrafią ludzie nawet odczytać tego za co płacą . Aby auta gdzies upchnąć , dziecko by miało się gdzie wyszaleć i pies ... nie napiszę już co.....)))
Na zebrania przychodzi 10 -14 osob. Internet milczy. Żadna uchwala nie może doczekać się quorum . Wracajac do tej wody ....
Na naszych rurach zainstalowane są hydranty p.poż i w zwiazku z tym wymagana jest spora średnica rur. Podobno..?? I wtedy wodomierz musi być "nadwymiarowy"... podobno..??? Ale oczywiście że można by zwrócić się do firmy Saur o sprawdzenie wodomierza.
To kosztuje i koszt ponosi zleceniodawca. A przede wszystkim gdzieś muszą zapadać jakieś decyzje .. A decyzje należą do WŁAŚCICIELA.... czyli do mieszkanców Osiedla Stylowego reprezentowanych przez Zarząd. Administrator powinien szybko i sprawnie te decyzje realizować. Jeśli właściciele milczą to znaczy ze wszystko gra...)
Ciamek 
   

Bywalec


Wiek: 60
Dołączył: Czw Sie 16, 2007 20:53
Posty: 25
Skąd: Osiedle Stylowe

PostWysłany: Wto Lut 18, 2014 21:59    Temat postu: Re: List otwarty w sprawie wody i opłat za wodę....

To co mamy w rozliczeniach, dla tych co się interesują jest dość jasne - płacz i płać. Co do rozliczania tzw. ubytków - to jest na to uchwała wspólnoty i administrator musi rozliczać jak rozlicza. Z tekstu wynika, że jest dość proste rozwiązanie - w każdej klatce powinien być licznik na klatkę i zarząd przy pomocy administratora powinni postarać się, aby był to licznik SAUR-u - nawet na nasz koszt. Myślę, że można to zrobić uzgadniając wszystko z SNG. Zresztą taka propozycja już kiedyś padła na zebraniu - chyba w roku 2012, ale została zignorowana.

Wezen1 napisał:
"A decyzje należą do WŁAŚCICIELA.... czyli do mieszkanców Osiedla Stylowego reprezentowanych przez Zarząd."

Ale jak widać działalność zarządu zamarła rok temu - ostatni wpis od zarządu (Lonewolfa z 20.03.2013) dotyczy zebrania rocznego za 2012 rok!!!!. Jeżeli zarząd nic nie robi, to co można wymagać od mieszkańców, którzy od tego momentu nie mają żadnych informacji dotyczących wspólnoty. Kiedyś były dodatkowe zebrania jesienią i informacje wrzucane do skrzynek. A może Zarząd zrobiłby dodatkowe zebranie poświęcone tylko tej sprawie jeszcze przed zebraniem rocznym.

Ale z tego co słychać na Stylowym to połowa obecnego Zarządu tu już nie mieszka i nie interesuje się tym co się tutaj dzieje.

Może ktoś z pozostałych osób z Zarządu (tzn. tych co tu mieszkają i płacą za tę wodę) zabrałby głos w tej sprawie na tym forum i przedstawił ich propozycje rozwiązania tego problemu.
LoneWolf 
   

VIP


Wiek: 52
Dołączył: Wto Lip 17, 2007 11:21
Posty: 1023
Skąd: Gdańsk-Osowa

PostWysłany: Śro Lut 19, 2014 22:54    Temat postu: Re: List otwarty w sprawie wody i opłat za wodę....

z tego z kolei co ja pamiętam sprawa wody ciągnie się zdecydowanie dłużej i "barwniej" niż kadencja obecnego zarządu...

co do sprawy dodatkowych liczników w obrębie klatek: z tego co pamiętam (można teraz ponowić pytanie) to "można sobie zakładać co i ile się chce, ale SNG to nie interesuje i nie będzie tego uwzględniał". Mogę nieprecyzjnie same słowa przytaczać.

zatem...

_________________
mądrości sobie i Wam życzę...
Pozdrawiam LoneWolf
wezen1 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Paź 30, 2012 19:31
Posty: 151
Skąd: Gdańsk - Osowa

PostWysłany: Czw Lut 20, 2014 8:03    Temat postu: Re: List otwarty w sprawie wody i opłat za wodę....

Proszę dokładnie przeczytać co opisałem parę linijek wyżej...)) TA SPRAWA CIĄGNIE SIĘ JUŻ 5-6 LAT .....przynajmniej tyle ja pamiętam.
Ta sprawa i parę innych spraw. Ja mniej więcej wiem czemu tak się dzieje. Cały ten mechanizm załatwiania czegokolwiek tutaj na Stylowym a podejrzewam że we wielu innych miejscach już dosć dokładnie opisałem. Jestem zwolennikiem szybkich , efektywnych działań a nie rozpamiętywania przeszłosci , szukania winowajców i rozgrywek personalnych. Wręcz czymś takim brzydzę się.Co nie oznacza ze należy przejsć obojętnie wobec nieudolności , lenistwa, glupoty czy draństwa. Ale wszystko w odpowiednim czasie i kolejności. Najpierw załatwić to co jest do załatwienia dla dobra mieszkańców Osiedla. To "dobro" jest dość enigmatyczne ...)) ale mniej więcej wiemy o co chodzi ..))
Ciamek 
   

Bywalec


Wiek: 60
Dołączył: Czw Sie 16, 2007 20:53
Posty: 25
Skąd: Osiedle Stylowe

PostWysłany: Czw Lut 20, 2014 11:56    Temat postu: Re: List otwarty w sprawie wody i opłat za wodę....

Nie wydaje mi się, że w moim poście chodzi o jakieś rozgrywki personalne. Jeśli ktoś tak to odebrał, to chyba się nie rozumiemy. Może przyda się wytłumaczenie tego o co mi chodziło:

1. Wydaj mi się, że każdą sprawę można w SNG przedstawić i spróbować załatwić - przy 5000 zł/kw. każdy koszt zainstalowania liczników będzie niższy łącznie z kosztem ekspertyzy licznika głównego.
2. Z tego co wiem to takie liczniki (na duże przepływy) wskazują dobrze przy stałych i w granicach powyżej kilkudziesięciu % maksymalnego przepływu. A na takiej wspólnocie w nocy i w dzień w godz. pracy przepływ jest znikomy.
3. Jeżeli sami zainstalujemy takie liczniki to będziemy mieli argumenty w rozmowie z SNG. Prosta suma liczników na wejściu do budynków w porównaniu z licznikiem SNG - bez innych punktów odbioru może pokazać absurd pomiaru na liczniku głównym - różnica na poziomie 90-100% każdemu musi dać do myślenia.
4. Co do działalności zarządu - przez kilka zarządów były podejmowane działania - kwestionowano wskazania licznika głównego i SNG już raz uwzględniło zastrzeżenia wspólnoty.
Jeżeli od roku nie ma żadnych informacji od Zarządu (LoneWolf - patrzę na cały skład, a nie personalnie) to co mogą zrobić mieszkańcy - jeśli się mylę to proszę o sprostowanie - może nie znalazłem informacji od zarządu lub do mnie nie dotarły.
Osoby do obecnego Zarządu zgłosiły się same i zostały wybrane w nadziei, że będą w nim działały na korzyść wspólnoty. Jeśli nie chcą, nie mają czasu lub już tu nie mieszkają - to żadną hańbą jest rezygnacja z udziału w zarządzie i pozwolenie na działanie innym - pytanie czy są jeszcze jacyś chętni po tym co się tutaj działo.
5. Wezen1 - mam pytanie - czy Zarząd (jako całość - nieważne ile jest w nim osób) wie o sprawie? Ponieważ napisałeś list otwarty, to myślę, że wie ale nic nie robi - ja odbieram ten list jako swego rodzaju akt bezsilności/determinacji a najbardziej jako troski o wspólnotę, aby o sprawie dowiedzieli się wszyscy, bo może to coś da. Popraw mnie jeśli źle myślę.
6. Mieszkańcy sami nic nie zrobią - nie mają umocowania do reprezentowania wspólnoty na zewnątrz i załatwiania takich spraw. Pytanie czy ma je administrator osiedla - bo jeśli nie, to sprawa jest nie do załatwienia (Wezen1 - bardzo mi przykro ale tak jest).
Wezen1 - czy wiesz jakie możliwości/umocowania ma administrator osiedla, zresztą sam mogę do niego zadzwonić lub napisać.
7. Właściciele lokali są oczywiście nie bez winy - jeśli Zarząd organizuje tylko jedno spotkanie w roku (bo musi) to obowiązkiem (w zasadzie psim) jest przyjść na nie i podejmować decyzje od razu (inaczej podjęcie jakiejkolwiek błahej uchwały zajmuje miesiące).

Też uważam, że wszystkie sprawy dotyczące mieszkańców osiedla powinny być załatwiane szybko i sprawnie. Ale ponieważ wielu z nich ogranicza się tylko do udziału w głosowaniach (a wielu tylko na kartach bez udziału w zebraniach), to sprawnie i szybko powinien działać zarząd i wybrany przez niego administrator.

Może te list coś da, chociaż w tej sprawie jestem pesymistą - mało kto tu zagląda.

Pozdrawiam

Ciamek

PS. Wezen1 - jestem chętny do pomocy w tej sprawie.
LoneWolf 
   

VIP


Wiek: 52
Dołączył: Wto Lip 17, 2007 11:21
Posty: 1023
Skąd: Gdańsk-Osowa

PostWysłany: Czw Lut 20, 2014 13:43    Temat postu: Re: List otwarty w sprawie wody i opłat za wodę....

Najprościej jest użyć argumentu ad persona. Jakże to wygodne, i jak dużo wnosi do sprawy.
Mam nadzieję, że już nigdy nie powtórzy sie sytuacja z pozornie zaangażowanym zarządem.

Wracając do rzeczy:
Tak jak napisałem wcześniej - założenie liczników na klatki w chwili obecnej jest działaniem wysoce pozorującym - to była pierwsza myśl 3 lata temu. Nic nie da, poza argumentem, że "coś przecież sie robi" i narażeniem ludzi na kolejne koszty. Sprawę obecny zarząd załatwiał od początku i podobnie jak w drugiej niezakończonej sprawie "deszczówki" spotyka sie z murem oporu/absurdu ze wszystkich stron urzędowych. Zanim sie zacznie cos mówić warto sprawdzić rzeczywisty stan rzeczy.

Nie wiem jak ją rozwiązać. Nikt nie wie jak na razie. Był czas po odebraniu osiedla, gdy funkcjonowała gwarancja dewelopera na załatwienie skuteczne. Teraz jest trudniej. Nie to jest oczywiście istotą, ale nie pomaga a okazja została bezpowrotnie stracona.

Praca Wezena jest wielka na osiedlu, jednak rozwiązanie musi być wypracowane i skuteczne. Jak na razie kolejne poczynione ruchy eliminaowały (pisma, kolejne wymiany liczników, walka na argumenty z urzędami itd.) kolejne możliwości. Nadal jest problem.

Skoro tak deklarujesz (Ciamek) wsparcie to zrób/zaproponuj coś konkretnego wpierw a nie pisz takich słów jak wcześniej. Nie kończ na deklaracjach...
Twoje pyt. i stwierdzenia "czy zarząd wie...", w.s. administratora, "czy są jacyś chętni do zarządu..", o SNG - przeczą wprost, w mojej skromnej ocenie, Twoim deklaracjom o obiektywiźmie. Oczywiście, że wie i oczywiście, że robi - wszystko co można było. tylko po co tym sie interesować. Brak słów...

ech. a problem jest nierozwiązany, a tu znów zaczynają się zaowalowane podchody, bo mamy przyczynę techniczną, której SNG nie chce wyjasnić bo i po co? jest to korzystne dla nich. Mogą (mają narzędzie do tego) i robią to a nam trzeba wreszcie dojść do przyczyny. Mówiliśmy swego czasu o przeciekających hydrantach pożarowych, ale nie dało sie ich usunąć... tak trzeba działać - krok po kroku szukać i znaleźć wreszcie sposób na problemy.

_________________
mądrości sobie i Wam życzę...
Pozdrawiam LoneWolf
LoneWolf 
   

VIP


Wiek: 52
Dołączył: Wto Lip 17, 2007 11:21
Posty: 1023
Skąd: Gdańsk-Osowa

PostWysłany: Czw Lut 20, 2014 13:51    Temat postu: Re: List otwarty w sprawie wody i opłat za wodę....

jeszcze słowo: "żadnych informacji od roku nie ma?!?!

maile, rozmowy, listy (indywidualne), forum - ile pytań zadałeś Ciamek przez ten rok?!? co Cię interesuje?!?!

NAPISZ WRESZCIE. Nie będzie sie na publicznym forum pisało o sprawach prywtnych problemów ludzi. Tego chcesz?
Ani razu nic nie przyszło od Ciebie, a jeżeli (piszę z pamięci) to kiedy NIE UZYSKAŁEŚ ODP.?

o deszczówce nic nie wiesz? o stratch wody nic nie wiesz?!?!

a może o naprawionym parkingu, naprawie drogi, piekle z dewoleprem obok w.s. rur kanlizacyjcnych, dezycjach w.s. napraw na osiedlu, remontach dachów, mieszkań, kotłowni, piecy, balkonów, tarasów, placu zabaw, zalewaniu garaży, naprawach elewacji i 128 innych sprawch - też nic nie wiesz od roku?!?!
o co Ci chodzi?! moze o tą "hańbę"?
Sprawy załatwia się, tak aby je zakończyć a nie chwalić sie publicznie ile jest zrobione...

_________________
mądrości sobie i Wam życzę...
Pozdrawiam LoneWolf
Ciamek 
   

Bywalec


Wiek: 60
Dołączył: Czw Sie 16, 2007 20:53
Posty: 25
Skąd: Osiedle Stylowe

PostWysłany: Czw Lut 20, 2014 15:33    Temat postu: Re: List otwarty w sprawie wody i opłat za wodę....

LoneWolf - nie gorączkuj się tak i czytaj ze zrozumieniem. Musiał cię zaboleć mój post, a ja nie piszę do Ciebie (chociaż ty tak uważasz)

Cytat:
Najprościej jest użyć argumentu ad persona. Jakże to wygodne, i jak dużo wnosi do sprawy.


Piszę tylko o moich odczuciach po liście napisanym przez Wezen1. Gdyby wszystko było załatwiane, lub chociaż Zarząd próbowałby coś robić to chyba nie byłoby tego listu. Przecież w pierwszym wierszu Wezen1 pisze:

Cytat:
To co mam do powiedzenia z wielu powodów postanowiłem napisać w formie listu otwartego - do właścicieli udziałów Stylowego , zarządu i administratora.


Piszesz:

Cytat:
Mam nadzieję, że już nigdy nie powtórzy sie sytuacja z pozornie zaangażowanym zarządem.


O którym zarządzie piszesz - bo jeśli o o poprzednich, to krzywdzisz samego siebie. Według ciebie jedyny słuszny jest ten obecny?
Uważam, że każdy kto pracował w zarządzie naszego osiedla i poświęcił swój czas dla innych zrobił dużo dla tej wspólnoty. Zwróć uwagę, że napisałem "pracował" a nie "był".

Wskaż choć jedną informację od Zarządu o jego działaniach umieszczoną na forum w dziale Informacje od Zarządu Osiedla Stylowego - tak jak napisałem jest to informacja o zebraniu za 2012 r.

Cytat:
Nie będzie sie na publicznym forum pisało o sprawach prywtnych problemów ludzi. Tego chcesz?


Przepraszam, ale nie rozumem. Czy opłaty za wodę to "prywatne problemy" ludzi? Chociaż tak to są ich prywatne pieniądze, które muszą wyrzucić w błoto. A za 20 tyś rocznie chyba można zrobić coś pożytecznego na Osiedlu

Cytat:
o deszczówce nic nie wiesz? o stratch wody nic nie wiesz?!?!


Wiem, ale nie wiem co w tej sprawie zostało zrobione, bo nie ma żadnej informacji od Zarządu. Odróżniam "informowanie mieszkańców" od "chwalenia się"

Wiem, że Pan Andrzej napisał list do pisma "U nas" - Czy Zarząd też napisał?

Wiem, że Pan Andrzej dwie godziny rozmawiał z Panią Chmiel - radną z naszej dzielnicy - o sprawie deszczówki. Czy ktoś z Zarządu był na tej rozmowie. O ile wiem to nie.

O stratach wody wiem dobrze - płacę za tę wodę, której nie zużywamy. Ale o wielkości "strat" dowiaduję się nie od zarządu, ale z rozliczeń od administratora. Szkoda, że wtedy bo to już trzeba płacić a nie dyskutować.

Piszesz:
Cytat:
a może o naprawionym parkingu, naprawie drogi, piekle z dewoleprem obok w.s. rur kanlizacyjcnych, dezycjach w.s. napraw na osiedlu, remontach dachów, mieszkań, kotłowni, piecy, balkonów, tarasów, placu zabaw, zalewaniu garaży, naprawach elewacji i 128 innych sprawch - też nic nie wiesz od roku?!?!


Przepraszam, ale wg. mnie to o czym piszesz to normalne sprawy związane z "działalnością" osiedla. A Zarząd jest zobowiązany do dbania o stan osiedla (we wszystkich aspektach). To nic nadzwyczajnego. Normalne czynności zwykłego zarządu (art. 21 i 22 ustawy). A Państwo sami się do Zarządu zgłosili, i wiedzieli z czym się to wiąże.

A tak na marginesie - od kiedy wspólnota remontuje mieszkania - ale to może wpadło z rozpędu o działaniach zarządu.

Piszesz:

Cytat:
o co Ci chodzi?! moze o tą "hańbę"?


Napisałem:

Cytat:
Osoby do obecnego Zarządu zgłosiły się same i zostały wybrane w nadziei, że będą w nim działały na korzyść wspólnoty. Jeśli nie chcą, nie mają czasu lub już tu nie mieszkają - to żadną hańbą jest rezygnacja z udziału w zarządzie i pozwolenie na działanie innym - pytanie czy są jeszcze jacyś chętni po tym co się tutaj działo.


Czyli - rezygnacji z Zarządu NIE UWAŻAM ZA HAŃBĘ

W poprzednim poście piszesz:

Cytat:
Tak jak napisałem wcześniej - założenie liczników na klatki w chwili obecnej jest działaniem wysoce pozorującym - to była pierwsza myśl 3 lata temu. Nic nie da, poza argumentem, że "coś przecież sie robi" i narażeniem ludzi na kolejne koszty.


Skąd wiesz, że nic nie da. A płacenie za wodę 25% więcej na kwartał - to nie jest?
Cytat:
narażeniem ludzi na kolejne koszty


Z tego co pisze Wezen1 - to średnio 60 zł/mieszkanie na kwartał. czyli 240 zł/klatkę.Ok 1000 zł/klatkę rocznie

A ile kosztuje jeden licznik na wodę?

Cytat:
Skoro tak deklarujesz (Ciamek) wsparcie to zrób/zaproponuj coś konkretnego wpierw a nie pisz takich słów jak wcześniej. Nie kończ na deklaracjach...


No właśnie zaproponowałem, ale ty tego nie uważasz za propozycję.

Cytat:
Sprawy załatwia się, tak aby je zakończyć a nie chwalić sie publicznie ile jest zrobione...


Jak już napisałem: odróżniam "informowanie mieszkańców" od "chwalenia się"

Cytat:
i Twoje pyt. i stwierdzenia "czy zarząd wie...", w.s. administratora, "czy są jacyś chętni do zarządu..", o SNG - przeczą wprost, w mojej skromnej ocenie, Twoim deklaracjom o obiektywiźmie. Oczywiście, że wie i oczywiście, że robi - wszystko co można było. tylko po co tym sie interesować. Brak słów...


Tej zbitki też nie rozumiem - zarząd wie (super), robi wszystko co można (super), tylko po co się tym interesować (bo Wezen1 napisał list otwarty, co przeczy poprzednim dwóm czynnościom - wie i robi).
A na dodatek do środka dodane o chętnych do zarządu i obiektywizmie (nie ma takiego stwierdzenia w moim poście). Ale chyba jestem obiektywny bo piszę o wszystkich zarządach, które w tej sprawie coś robiły, o winie właścicieli lokali, którzy mają wszystko w nosie, nie chodzą na zebrania.

Pozdrawiam

Ciamek

PS. Skontaktowałem się z Wezen1. Dziś się spotykamy właśnie w tej sprawie to tak na marginesie Twojego:
Cytat:
Nie kończ na deklaracjach...
LoneWolf 
   

VIP


Wiek: 52
Dołączył: Wto Lip 17, 2007 11:21
Posty: 1023
Skąd: Gdańsk-Osowa

PostWysłany: Czw Lut 20, 2014 17:02    Temat postu: Re: List otwarty w sprawie wody i opłat za wodę....

Skoro jedna.osoba pisze zeby zainteresowac sprawa to w jakim celu robic kopie I dawac nowy post? Masz mase postow w.s. osiedlowych Wezena. Wszystkie wynilaja ze spotkan I spraw ktore sie dzieja. Ty naprawde myslisz ze nikt poza.Toba nie jest godzien pelnic funkcji w zarzadzie!? - vide Twoje sformulowanie o hanbie.

tak czy inaczej. Szkoda czasu na ta.jalowa dyskusje ktora poza marketingiem na nic sie zdaje. Propozycji zadnych nie widze z.Twojej strony. Wszystko co mialem do powiedzenia w sprawach poruszanych napisalem. co mozna robic.jest robione. Zazdroszcze poczucia nieomylnosci. Realia sa inne.

lepiej pozno niz wcale - rob skoro uwazasz ze cos jestes w.stanie zrobic. Argumenty dot
Obowiazkow zarzadu troche rozbawily mnie.

_________________
mądrości sobie i Wam życzę...
Pozdrawiam LoneWolf
Ciamek 
   

Bywalec


Wiek: 60
Dołączył: Czw Sie 16, 2007 20:53
Posty: 25
Skąd: Osiedle Stylowe

PostWysłany: Czw Lut 20, 2014 19:17    Temat postu: Re: List otwarty w sprawie wody i opłat za wodę....

LoneWolf

Masz rację - szkoda czasu.

Marketing???? ja nie muszę się reklamować - nigdzie nie startuję.
Kopie ?? - tego zupełnie nie rozumiem.
Nie uważam, że tylko ja mogę pełnić funkcję w Zarządzie. Przecież w nim nie jestem.

Hańba?? - przeczytaj proszę uważnie jeszcze raz co napisałem - to dotyczy chyba Ciebie również. Piszę o rezygnacji z Zarządu, że NIE JEST TO HAŃBA.

Co do obowiązków Zarządu - jeżeli obowiązki Zarządu dotyczące pilnowania stanu wspólnoty i kosztów płaconych przez mieszkańców Cię bawią - naprawdę szkoda dyskusji.

Postaram się coś zrobić w tej sprawie - mam nadzieję, że z pomocą Wezen1 coś się uda.

Pozdrawiam i kończę

Ciamek
wezen1 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Paź 30, 2012 19:31
Posty: 151
Skąd: Gdańsk - Osowa

PostWysłany: Czw Lut 20, 2014 20:13    Temat postu: Re: List otwarty w sprawie wody i opłat za wodę....

Ponieważ zostałem poniekąd "wywołany do tablicy" spieszę z paroma wyjaśnieniami....
1. Przywoływane przez Was wodomierze na klatki schodowe istnieją , pracują , sa czasem przeze mnie odczytywane ... nie są jedynie respektowane przez SNG
W razie potrzeby mogą być jedynie legalizowane lub wymienione na nasz koszt . Gdzie są wiem .....
2. Sprawa "dużego " wodomierza - został wymieniony w styczniu 2013 . W tej sprawie został wystosowany list przez Lokum . Nie wiemy czy stary licznik działał poprawnie.Nowy dawał wyniki -14% a potem było coraz gorzej - wszyscy o tym wiedzieli ......Nie słyszałem o dalszych działaniach .
3. Dalsza korespondencja z SNG dotyczyła sprawy kanalizacji sanitarnej . Poprosiliśmy SNG o sprawdzenie rurociągów pod względem dzikich podłączeń i zalewania nas fekaliami w czasie deszczu. Przyjechali , naprawili jedną zdewastowaną studnię i odjechali . Na nalegania mailowe p. Ali i moje odpowiedzieli coś wymijającego . Przyjechali, pokręcili się - powiedzieli mi ze Osowa tak ma ....) tu wielu tak podłączonych i odjechali . Nie slyszałem o dalszych działaniach .
4.Sprawa kanalizacji deszczowej... - tu trochę więcej ...korespondencja mailowa do wglądu i nie chcę jej komentować . P. Łopiński wlozyl w to sporo wysiłku ale ta droga zawiodła. Odpowiedź przypominała mantrę ... SIEĆ NIEPRZEJĘTA...... Nie nasza sprawa..... powiadają urzednicy. Wynajęty prawnik odpowiedział ze zajmie się sprawą gdy znajdziemy wlaściciela tej sieci i ulic .. Okazuje się że nie ma takowych ... sic...))))
5. Postanowiłem opisać to i wysłałem na portal Osowa.com ... Ukazało sie po 5 min. - ciekawi niech sobie poszperają tam w archiwum tam to musi być .. o Rurze
i jakieś tam inne kawałki..... Dostałem wiadomosć od p. Radnej gdańskiej ze chce się spotkać w tej sprawie . Poprosiłem Ją do nas i opowiedziałem to wszystko.
Po paru dniach zostalem zaproszony na spotkanie do dyrektora Melioracji Gdanskich . Przeprowadziliśmy dlugą rzeczową rozmowę w obecnosci wspomnianej pani Radnej. Ustaliliśmy harmonogram działań. Zgodnie z nim wczoraj była tu ekipa i dokladnie przez 4 godziny w mojej oczywiscie obecności sprawdzała nasz teren . Z kamerami , sprzętem - kilku ludzi. Oczywiscie powiadomiłem przedtem o wszystkim administratora. Czemu nie zarząd ??? Z prostego powodu - cenię czas zarzadu i po kilkukrotnej odmowie rozmowy - zresztą bardzo grzecznej ) na temat jakiegoś problemu - wymawianiem się permanentnym brakiem czasu zaprzestałem tego))
6. Jeszcze wróce do tego za chwilkę .....
wezen1 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Paź 30, 2012 19:31
Posty: 151
Skąd: Gdańsk - Osowa

PostWysłany: Czw Lut 20, 2014 22:27    Temat postu: Re: List otwarty w sprawie wody i opłat za wodę....

Jest godz. 22.15 i za chwilkę idę odpompować to co nazbierało się w tym naszym zbiorniku ...Jeśli tego nie zrobię to cała ta zawartosć znajdzie się w Waszych garażach , kotłowniach i pod Waszymi samochodami...To coś - są to fekalia ktore wynikiem jakiejś "cofki" znalazly się w naszym systemie kanalizacji deszczowej. Jutro będe to rozszyfrowywał i zapraszam niedowiarków by zobaczyli ze nie dramatyzuję .. O godz 9 ....)
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama